موج
کدخبر : ۳۳۷۹۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337940

علیرضا قاری قرآن اعلام کرد:

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از اصلاح الگوی مصرف و کاهش ۲۸ درصدی هزینه های انرژی راه و شهرسازی استان اصفهان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا قاری قرآن گفت: هزینه های انرژی در راه و شهرسازی استان اصفهان در سه ماهه ابتدای سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۲۸ درصد کاهش در مصرف انرژی داشته است.

وی با اشاره به دستورالعمل مدیریت سبز (مدیریت مصرف انرژی، مواد و حفظ محیط زیست) اذعان داشت: از زمان ابلاغ دستورالعمل مدیریت سبز، این اداره کل اقدامات اجرایی در حوزه‌های نه‌ گانه شامل: کنترل سیستم روشنایی، کنترل سیستم‌های حرارتی، برودتی و تهویه مطبوع، کنترل تجهیزات اداری و نحوه استفاده از آن‌ها، مدیریت مصرف آب، مدیریت پسماند، مدیریت میزان مصرف کاغذ و اقلام مصرفی، استفاده از فناوری‌های پاک و انرژی‌های تجدیدپذیر، فرهنگ سازی و توسعه مدیریت انرژی و حمل و نقل را در دستور کار قرار داده است و اجرایی شدن این اقدامات از طریق کمیته اصلاح الگوی مصرف بصورت مستمر مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه این اداره کل در سه ماهه ابتدای سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۲۸ درصد کاهش در مصرف انرژی داشته است، افزود: طی برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده و با سرلوحه قراردادن اقدامات پیشگیرانه، فعالیت‌ها و نقاط پر مصرف در این اداره کل شناسایی شدند و با بررسی اثربخش نسبت به رفع و اصلاح آن اقدامات لازم انجام پذیرفته است. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با سرویس دوره‌ای تجهیزات، نصب سیستم‌های هوشمند، اجرای طرح‌های جایگزین با هدف بهینه‌سازی، الکترونیکی نمودن فعالیت‌ها و کاهش مصرف کاغذ و... توانست به میزان قابل قبولی در هزینه‌های جاری صرفه‌جویی نماید.

راه و شهرسازی اصفهان

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها