موج
کدخبر : ۳۳۷۸۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337839

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات شرقی استان رشد و افزایش ابرناکی رخ خواهد داد و رگبار باران پیش‌بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیاوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، در خضوض وضعیت جوی و دریایی استان، گفت: طی امروز یکشنبه، بیست و دوم تیر ماه در ساعات ابتدایی صبح مه رقیق صبحگاهی پدیده غالب سواحل و جزایر استان خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دریای عمان و تنگه هرمز در طول روز افزایش سرعت وزش بادهای جنوب شرقی سبب مواج شدن این مناطق دریایی خواهد شد که توصیه می شود تا حد امکان شناورهای سبک و صیادی از ترددهای دریایی خودداری کنند و تردد سایر شناورها با احتیاط صورت پذیرد.

عارفی تشریح کرد: نوسانات سرعت وزش باد بین 30 تا 45 کیلومتر بر ساعت و حداکثر ارتفاع امواج دریا تا 1.5 متر پیش بینی می‌شود.

طی ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات (بویژه ارتفاعات شرقی استان) رشد و افزایش ابرناکی رخ خواهد داد و رگبار باران و رعد و برق و گاهی بارش تگرگ همراه با افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌بینی می شود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، عنوان کرد: همچنین در محدوده شهرستان بشاگرد سیلابی شدن موقتی رودخانه های فصلی محتمل است.

وی گفت: در مناطقی که شرایط رطوبتی مهیا نیست، رخداد گرد و غبارنیز دور از انتظار نخواهد بود.

عارفی در ادامه با بیان اینکه این وضعیت جوی به تناوب تا روز سه شنبه، 24 تیرماه در منطقه حاکم خواهد بود، اضافه کرد: از نظر دمایی، بتدریج تا اواسط هفته جاری، افزایش رطوبت نسبی هوا و کاهش دما پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها