موج
کدخبر : ۳۳۷۷۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337730

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: در راستای کمک به اقشار ضعیف جامعه، مبلغ 8 میلیارد و 200 میلیون تومان جهت کمک به افراد اجاره نشین نیازمند اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمد رسول شیخی زاده بعد از ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگاران رسانه ها درسنندج، اظهار داشت: کمک به تأمین ودیعه و اجاره مسکن نیازمندان از کمک های بنیاد مستضعفان بوده که اخیراً انجام‌شده و در دست اقدام است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی کردستان افزود: برای کمک به ودیعه مسکن نیازمندان از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از محل هم‌افزایی بنیاد مستضعفان و صندوق قرض‌الحسنه امداد  6 میلیارد و 800 میلیون تومان اختصاص داده شده است.

شیخی زاده با اشاره به اینکه سقف این تسهیلات 20 میلیون تومان و مدت زمان بازپرداخت آن پنج ساله است، ادامه داد: زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های پرجمعیت و خانواده‌های دارای بیماران خاص و صعب‌العلاج از اولویت دریافت این تسهیلات برخوردارند.

وی گفت: همچنین برای اجاره مسکن هشت هزار و 355 نفر از مددجویان این نهاد یک میلیارد و 400 میلیون تومان از طریق بنیاد مستضعفان کمک ‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به اینکه هم‌اکنون حدود 70 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کردستان هستند ادامه داد: از این تعداد هشت هزار و 355 خانوار اجاره نشین و فاقد مسکن هستند.

وی افزود: در سال گذشته از طریق این نهاد به ساخت و بازسازی هزار واحد مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان با هزینه کرد 12 میلیارد تومان کمک شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها