موج
کدخبر : ۳۳۷۶۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337643

دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس مطرح کرد؛

دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس گفت: حسن تدبیر، پیش بینی و پیشگیری به موقع، موجب کاهش زمین خواری و تغییر کاربری اراضی ملی خواهد شد، وی از مسئولان ذی ربط خواست به وظایف قانونی خود عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس، در نشست با مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان و فرمانده یگان حفاظت این سازمان، گفت: در موضوع تغییر کاربری ها، مسأله مهمی که وجود دارد این است که اصل اراضی جهت انجام امور کشاورزی، محفوظ بماند نه اینکه اراضی کشاورزی توسط عده ای تبدیل به برج و ویلای مسکونی شود تا جایی که زمینی برای کشاورزی نباشد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز هرمزگان بیان کرد: ضرورت دارد مدیران و مسئولان ذی ربط ضمن پیش بینی تمهیدات مناسب و اتخاذ اقدامات پیشگیرانه، آموزش‌های لازم را به نیروهای حفاظت از اراضی در مبارزه با زمین خواری و تغییر کاربری ها ارائه کند.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه مسئولان ذی ربط در مراحل اولیه وقوع جرم، ضمن هماهنگی و گزارش به مدعی العموم، به موضوع ورود کنند و از اختیارات و وظایف قانونی خود استفاده نمایند، شاهد کاهش آسیب و ایراد خسارت به بیت المال، کاهش تنش های اجتماعی در برخورد با متصرفین و مجرمین و رونق تولید در بخش کشاورزی خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها