موج
کدخبر : ۳۳۷۶۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337629

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات شرقی و شمالی استان رشد و افزایش ابر رخ خواهد داد و رگبار باران و رعد و برق، گاهی تگرگ همراه با افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی امروز سه شنبه، بیست و چهارم تیر ماه در ساعات ابتدایی صبح، مه رقیق صبحگاهی پدیده غالب جزایر استان خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در دریای عمان و تنگه ی هرمز در طول روزافزایش سرعت وزش بادهای جنوب شرقی سبب مواج شدن این مناطق دریایی خواهد شد که توصیه می شود تا حد امکان شناورهای سبک و صیادی از ترددهای دریایی خودداری کنند و تردد سایر شناورها با احتیاط صورت پذیرد.

عارفی عنوان کرد: نوسانات سرعت باد بین 30 تا 45 کیلومتر بر ساعت و حداکثر ارتفاع امواج دریا تا 1.5 متر پیش بینی می‌شود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان در ادامه تشریح کرد: طی ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات (بویژه ارتفاعات شرقی و شمالی استان) رشد و افزایش ابر رخ خواهد داد و رگبار باران و رعد و برق، گاهی تگرگ همراه با افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه همچنین در محدوده شهرستان بشاگرد، سیلابی شدن موقتی رودخانه های فصلی محتمل است، اعلام کرد: در مناطقی که شرایط رطوبتی مهیا نیست، رخداد گرد و غبار دور از انتظار نخواهد بود.

عارفی در پایان با بیان اینکه این شرایط جوی و دریایی، به تناوب تا اوایل هفته بعد نیز در منطقه حاکم خواهد بود، اضافه کرد: از نظر دمایی طی این مدت، نوسانات دمایی بین یک تا سه درجه سلسیوس پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها