موج
کدخبر : ۳۳۷۵۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337588

رئیس پلیس فتا استان اصفهان خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان اصفهان از دستگیری کلاهبرداراینترنتی با شگرد پیش فروش تلگرامی سکه دراصفهان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی اظهار کرد: فردی که با ایجاد کانال تلگرامی پیش فروش سکه از شهروندان کلاهبرداری می کرد توسط پلیس فتا اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

وی عنوان داشت : شاکی قصد پیش خرید سکه داشته که با کانالی در تلگرام مبنی بر پیش فروش تضمینی سکه مواجه می شود، مبلغ 20 میلیون ریال به عنوان پیش پرداخت به شماره کارت فرد مورد نظر واریز اما پس از دو روز و قبل از دریافت سکه کانال مربوطه در حالی حذف می شود که هیچ اطلاعاتی جهت تماس با فروشنده جعلی در اختیار نداشته است.

این مقام انتظامی افزود: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات پلیسی صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را کسب منافع مالی از طریق پیش فروش سکه در صورتیکه هیچ کالایی برای فروش در اختیار نداشته عنوان کرد، نهایتاً پرونده تکمیل و جهت انجام اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

رئیس پلیس فتای اصفهان توصیه کرد: شبکه های اجتماعی خارجی مکان امنی برای دریافت خدمات، داد و ستد کالا و خریدهای اینترنتی نمی باشد چه بسا بسیاری از افراد سودجویی که قصد کلاهبرداری را دارند در شبکه های اجتماعی غیربومی فعالیت می کنند، بنابراین شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها