موج
کدخبر : ۳۳۷۴۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337465

فرزندان ۲ مادر باردار شرق هرمزگان با کمک تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ استان در صحت و سلامت در منزل متولد و جهت ادامه درمان به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین قاسمی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  گفت: درپی تماس با مرکز پیام اورژانس 115 جاسک و ارائه گزارشی مبنی بر شروع دردهای ناشی از فرآیند زایمان یک مادر ۲۴ ساله، بلافاصله آمبولانس پایگاه جاده‌ای گابریک به محل فوریت در منطقه کوهستانی و سخت گذر (سرتیتکن) اعزام شد.

حسین قاسمی ضمن اشاره به کوهستانی و سخت گذر بودن منطقه و نبود امکان دسترسی سریع به بیمار و  روند پیشرفت فرآیند زایمان، گفت: مشاوره‌های پزشکی لازم توسط کارشناس مرکز پیام جهت تسهیل زایمان به صورت تلفنی به همراه بیمار داده شد که در نهایت پس از تلاش پنج ساعته تکنسین‌های اورژانس و کمک دایه محلی نوزاد دختر در صحت و سلامت کامل در منزل به دنیا آمد.

وی بیان داشت: بعد از رسیدن تیم اعزامی، اقدام‌های اولیه درمانی از جمله اکسیژن تراپی، برقراری لاین وریدی و معاینه بالینی نوزاد انجام شد و باتوجه به ضعف شدید مادر و داشتن خونریزی فعال، مادر و نوزاد جهت ادامه درمان به بیمارستان خاتم الانبیا جاسک منتقل شدند.

* حال عمومی مادر و نوزاد مینابی هم رضایت بخش است

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی هرمزگان با اشاره به ماموریت دیگر تکنسین‌های اورژانس شرق استان بیان کرد: پس از گزارش یک مورد زایمان از منطقه تیرور میناب به اورژانس ۱۱۵، بلافاصله آمبولانس پایگاه جاده‌ای چاه شیرین به محل فوریت اعزام شد.

دکتر قاسمی گفت: نوزاد دختر مادر ۳۲ ساله مینابی نیز با اقدام به موقع تکنسین‌های اعزامی و به کمک مامای مرکز بهداشتی تیرور، در صحت و سلامت کامل در منزل به دنیا آمد.

قاسمی یادآورشد: مادر و نوزاد جهت بررسی و ادامه درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب منتقل شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها