موج
کدخبر : ۳۳۷۳۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337326

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان ازعملیاتی شدن نخستین پروژه تاسیسات فاضلاب روستایی استان اصفهان تا دو ماه آینده در خمینی شهرخبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، هاشم امینی با اشاره به اجرای اولین طرح فاضلاب روستایی پس از یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی در استان اصفهان گفت: مطالعات اولیه و نقشه‌ های اجرایی سیستم فاضلاب روستای تیرانچی تهیه شده و این پروژه با اعتباری بالغ بر 5/2 میلیارد تومان، با هدف بهره مندی ساکنان روستای تیرانچی از خدمات شبکه فاضلاب اجرایی می گردد.

وی افزود: در ابتدای امر، با تخصیص اعتبارات جاری، اجرای 5 کیلومتر از 18 کیلومتر فاضلاب این روستا عملیاتی می گردد. 

رییس هیات مدیره آبفا استان اصفهان با اشاره به دلیل اجرای تاسیسات فاضلاب در روستای تیرانچی تصریح کرد: روستای تیرانچی از جمله روستاهایی به شمار می آید که از یک طرف به خمینی شهر و از سوی دیگر به شهر کوشک چسبیده است و مجاورت این روستا به شهرها یکی از دلایل اجرای تاسیسات فاضلاب در این منطقه است.

وی با بیان اینکه هم اکنون 1620 فقره انشعاب آب به مشترکین در روستای تیرانچی واگذار گردیده است اعلام کرد: جمعیت این روستا بالغ بر 3500 نفر است و با اجرای تاسیسات فاضلاب در آینده، به متقاضیان، انشعاب فاضلاب واگذار می شود.

هاشم امینی با بیان اینکه روستای تیرانچی تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ است اظهار داشت: با همکاری فرمانداری و شهرداری خمینی‌ شهر، منابع و سرمایه لازم برای پروژه‌ اصلاح شبکه آبرسانی به منظور حل مشکل کم آبی و افت فشار آب، جذب شده‌ است.

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان اظهار داشت: افت فشار آب  ناشی از افزایش مصرف آب در تابستان و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مبارزه با کرونا است. از مصرف‌ کنندگان انتظار داریم با توجه به مصرف بالای آب در تابستان و کمبود منابع آبی کشور و با در نظرگرفتن موازین بهداشتی با حداکثر مدیریت در مصرف آب، به گذر از این بحران کمک کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها