موج
کدخبر : ۳۳۷۱۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337129

فرماندار یزد تاکید کرد:

کارگروه زنان و خانواده شهرستان یزد با ریاست فرماندار یزد در محل فرمانداری یزد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، کارگروه زنان و خانواده شهرستان یزد با ریاست سید محمد رستگاری فرماندار یزد و با حضور فاطمه دانش یزدی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری یزد، الهه جورابی عضو شورای شهر یزد و چند نفر از بانوان کارافرین در محل فرمانداری یزد برگزار شد.

در این کارگروه اقدامات سال 98 بهزیستی شهرستان یزد در خصوص میزان جذب تسهیلات اشتغال بانوان تحت پوشش بهزیستی، ارایه گزارش کمیته امداد منطقه 1 و 2 شهرستان یزد در خصوص اشتغال بانوان تحت پوشش مطرح شد.

سید محمد رستگاری فرماندار یزد در این نشست گفت: به نظر می رسد طبق بیانات بانوان شاغل و کارآفرین حاضر در این نشست عمده مشکلات به بیمه و مالیات کارگاه ها بر می گردد که در بحث کاهش مالیات محدودیت هایی به ویژه برای افرادی که چند کارگاه دارند، وجود دارد.

وی در مورد مشکلات بیمه و مالیات بانوان کارآفرینان گفت: باید با حضور مسئولان بیمه و مالیات در اتاق اصناف یزد جلسه ای تشکیل شود و هدف ما در نشست با ادارات در موضوعات مختلف بررسی چند مشکل و رفع آن توسط مسئولان مربوط است.

وی در خصوص تکمیل کارگاه ها و نیاز آنها به تسهیلات گفت: در کارگروه اشتغال اعطای وام تکمیلی و توسعه واحدهای اشتغال بانوان در دستور کار است.

وی از بهزیستی و کمیته امداد شهرستان درخواست کرد: تعداد و اسامی طرح های اشتغال بانوان که نیاز به جذب تسهیلات بیشتر هستند را معرفی کنند.

رستگاری با تاکید بر آموزش در حوزه بیمه و مالیات و قراردادها گفت: آموزش به بانوان کارآفرین دارای اهمیت زیادی است و از بسیاری مشکلات پیشگری می کند لذا باید فنی و حرفه ای در این زمینه اقدام کند.

وی در ادامه به بازدید از کارگاه های اشتغال بهزیستی و بازدید از خانه امن بهزیستی اشاره کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها