موج
کدخبر : ۳۳۷۱۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337121

مدیر تعاون روستایی استان یزد اعلام کرد:

مدیر تعاون روستایی استان یزد گفت: عملیات تجهیز و راه اندازی دستگاه جدید ایستگاه بوجاری بذور گندم و جو اتحادیه تعاونی های تولید روستایی استان یزد با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و 240 میلیون ریال در بهمن ماه سال 1397 به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، یدالله جوادپور مدیر تعاون روستایی استان یزد در حاشیه بازدید از ایستگاه بوجاری بذور گندم و جو اتحادیه تعاونی های تولید روستایی استان یزد در محل شهر هرات شهرستان خاتم اظهار داشت: در سال 1398 بیش از 750 تن انواع بذر گندم رقم های سیوند، نارین، سیروان، بهاران، سیستان و پیشتاز و بذر جو رقم های نصرت، مهر و خاتم طبقات پرورشی، مادری و گواهی شده توسط اتحادیه تعاونی های تولید استان یزد تولید، فرآوری، بوجاری و در بین کشاورزان توزیع شده است.

وی در ادامه افزود: عملیات تجهیز و راه اندازی دستگاه جدید ایستگاه بوجاری بذور گندم و جو اتحادیه تعاونی های تولید روستایی استان یزد با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و 240 میلیون ریال در بهمن ماه سال 1397 به بهره برداری رسید.

وی گفت: با تجهیز و نوسازی ایستگاه بوجاری بذر اتحادیه تعاونی های تولید روستایی استان یزد در محل شهر هرات شهرستان خاتم، بوجاری بذور گندم و جو در استان به میزان قابل توجهی افزایش یافته و علاوه بر تامین صد در صد انواع بذور گندم و جو مورد نیاز استان، بذور بوجاری شده در این ایستگاه تحت نظارت مدیریت تعاون روستایی استان یزد به سایر استان های همجوار نیز صادر می شود.

گفتنی است: حجم عملیات ایستگاه بوجاری بذور گندم و جو اتحادیه تعاونی های تولید روستایی استان یزد 5 تن در ساعت می باشد و بالغ بر 22 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در عملیات اجرایی این ایستگاه همکاری و اشتغال دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها