موج
کدخبر : ۳۳۷۰۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337007

با توجه به گسترش شیوع کرونا در البرز و افزایش مبتلایان محدودیت ها یک هفته ی دیگر تمدید شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: رشد سریع جمعیت و مهاجرت به البرز از امکانات و زیرساخت های استان پیشی گرفته است و از منابع استان در راستای ارتقا سرانه های آموزش و پرورش بهره برداری می کنیم و در این مسیر پیگیری های لازم برای جذب اعتبارات ملی و همراهی خیرین مدرسه ساز صورت می گیرد.

عزیزالله شهبازی پیش از ظهر روز نوزدهم تیرماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه اکنون البرز در شرایط هشدار و وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار گرفته، افزود: براساس نامه ای از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ، محدودیت هایی که برای البرز درخواست شده بود، به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

وی ادامه داد: طبق اخبار دانشگاه علوم پزشکی استان بیماران مبتلا به کرونا، بستری ها و مرگ و میرهای ناشی از این بیماری بویژه در جوانان رشد فزاینده ای داشته است.

شهبازی گفت: در شرایط فعلی تعداد ترخیصی ها خیلی کاهش یافته و بیماران بسیاری در صف انتظار تخت های مراقب های ویژه و دستگاه ونتیلاتور هستند.

وی افزود: باید با تمام امکانات موجود و به مدد رسانه ها نسبت به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم اقدام کنیم چراکه وضعیت به گونه ای پیش می رود که تخت های نقاهتگاهی نیز به شبکه بهداشت و درمان اضافه شده اند.

استاندار البرز با بیان اینکه در 13 استان کشور که البرز نیز در زمره آنها قرار دارد، شرایط بسیار بدی حاکم است، اضافه کرد: جلسات را باید به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کنیم.

وی گفت: در شرایط کنونی هیچ راهی دیگری به جز بهره برداری از فضای مجازی و تکنولوژی های نوین نداریم.

شهبازی افزود: ضرورت دارد کارگروهی تشکیل شود و مشکلات که سر راه استفاده دانش آموزان از فضای مجازی است، مورد بررسی قرار گیرد و برای حل موانع، راهکارهای مناسب ارائه شود.

وی عنوان کرد: تفاهم نامه بین شورای عالی آموزش و پرورش استان و وزارت آموزش و پرورش در خصوص سند تحول بنیادین باید با تشکیل کارگروهی دنبال شود.

استاندار البرز گفت: در غنی سازی اوقات فراغت تمامی دستگاه های مربوطه کمک های لازم را داشته باشند.

وی افزود: برای پیگیری معوقات بازنشستگان نیز آماده پیگیری هستیم و به جد درصدد برطرف کردن دغدغه ها در این بخش هستیم.

شهبازی ادامه داد: هر گونه اقدام تجمعی در استان تعطیل است و برگزاری آزمون های مدارس نمونه دولتی متوسطه نیز به صورت حضوری لغو خواهد شد.

وی گفت: توزیع اعتبارات آموزش و پرورش بر اساس سند آمایش استان صورت می گیرد و باید به این امر پایبند باشیم.

استاندار البرز افزود: برای پروژه مهر نیز فرماندار بعنوان مسئولان این امر در شهرستان ها مامور هستند تا این مراسم به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی عنوان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مدارس از 15 شهریور فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

شهبازی گفت: در کمیسیون ماده 5 استان نیز مشکلات چند مدرسه غیر انتفاعی حل و فصل شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها