موج
کدخبر : ۳۳۶۹۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336902

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: استان قم در تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا، رشدی نداشت و تعداد فوتی‌ها در روز صفر یا یک نفر است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم، با اشاره به اینکه شاهد پیک مجدد کرونا در بخش زیادی از استان‌های کشور هستیم، اظهار کرد: درحال حاضر 9 استان وضعیت قرمز و 8 استان وضعیت هشدار دارند.

وی بابیان این‌که این روند نگران‌کننده است، اضافه کرد: میزان مرگ‌ومیر افزایش‌یافته است و ایران جزو چند کشور اول در مرگ‌ومیر است.

وی ادامه داد: با این وضعیت زنگ خطر، باید فعالیت اقتصادی را محدود کنیم، زیرا سلامتی در خطر است و آمار بستری‌ها در قم نیز ۲ برابر شده است.

قدیر با اشاره به این‌که باید در بحث جلوگیری از عادی‌سازی شیوع کرونا و افزایش حساسیت‌ها کار شود، خاطرنشان کرد: اگر روند کنونی اصلاح نشود، آسیب جدی به جامعه وارد خواهد شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر مهم‌ترین سیاست وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت استفاده از ماسک است که تا ۸۰ درصد از شیوع بیماری کرونا جلوگیری می‌کند و رعایت فاصله‌گذاری و شستن دست‌ها نیز مورد تاکید می‌باشد.

وی افزود: استفاده از ماسک در قم به‌خوبی اجرا می‌شود و نهادینه‌شده است؛ در کنار این وضعیت امیدوار کردن مردم نسبت به آینده نیز از سیاست‌های مهمی است که دنبال می‌شود.

وی افزود: بیشتر افرادی که با علایم بیماری کرونا به مراکز درمانی قم مراجعه می کنند، سابقه مسافرت و یا شرکت در آیین های عروسی و عزا دارند.

قدیر اضافه کرد: با توجه به این که باید دست کم تا یک سال دیگر با این بیماری زندگی کرد، ترساندن مردم درست نیست و باید روش مناسبی برای اقناع مردم در مبارزه با کرونا در پیش بگیریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها