موج
کدخبر : ۳۳۶۸۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336832

مدیر آبفای منطقه سمیرم خبر داد:

مدیر آبفای منطقه سمیرم از تامین پایدار آب شرب 90 روستا از طریق 38 حلقه چاه در شهرستان سمیرم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مجید صابری بیان داشت: آب شرب 90 روستای تحت پوشش آبفای سمیرم از طریق 16 دهنه چشمه و 38 فقره چاه به صورت پایدارتامین می شود.

وی اختلاف ارتفاع در مناطق مختلف سمیرم را تا بیش از 2 هزار متر  اعلام کرد و اظهار داشت: برای اینکه آبرسانی پایدار به تمام روستاهای تحت پوشش آبفا سمیرم در ارتفاعات مختلف انجام گیرد، 48 ایستگاه پمپاژ احداث و راه اندازی شده است تا بدین ترتیب آب  شرب روستاییان بدون کوچکترین وقفه ای تامین گردد.

صابری افزود: هم اکنون از 38 حلقه چاه، 28 حلقه ی آن در مدار بهره برداری قرار دارد و دبی  چاه ها 15 لیتر در ثانیه است.

مدیر آبفای منطقه سمیرم هدر رفت آب در روستاهای سمیرم را 45 درصد دانست و بیان داشت: میزان هدر رفت آب در روستاهای سمیرم بالا است و مقرر گردیده است که با اصلاح شبکه فرسوده،  این رقم کاهش یابد.

صابری گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از 12 کیلومتر اصلاح شبکه فرسوده در دستور کار قرار گرفت و پیش بینی می شود در ماه های آینده با تامین اعتبارات لازم این رقم افزایش یابد. این در حالیست که در 2 سال گذشته بیش از 70 کیلومتر شبکه فرسوده آب در روستاها  اصلاح و بازسازی شده اند.

وی شناسایی انشعابات غیر مجاز را نیز یکی از اولویت ها در روستاها دانست و تصریح کرد: به منظور کاهش هدر رفت آب و نیز کاهش سرانه مصرف در روستاها،  شناسایی انشعابات غیر مجاز در اولویت قرار گرفته است.

مدیر آبفای منطقه سمیرم کیفیت آب شرب روستاها در سمیرم را نیز مطلوب ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: آب شرب سمیرم از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است، با این وجود آب شرب روستاها  به طور مستمر مورد پایش میکروبی و شیمیایی  قرار می گیرد و سلامت آن مورد تایید دستگاه های ذیصلاح می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها