موج
کدخبر : ۳۳۶۷۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336745

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز از افزایش اعتبارات هزینه ای سال جاری به نسبت سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز،  زهرا عربشاهی روز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز  افزود: انتظار می رود برای پروژه هایی مانند پروژه بزرگراه شمالی و متروی کرج جذب اعتبار ملی داشته باشیم.

وی ادامه داد:  تعداد پروژه های اولویت دار استان البرز در سال جاری ۴۴ مورد است که  بودجه برای پیشبرد پروژه ها در شهرستان های مختلف به یک نسبت تقسیم شده است.

عربشاهی  با اشاره به اینکه حدود ۲۰درصد اعتبارات متظور شده برای هر شهر استان البرز به پروژه های اولویت دار تخصیص داده می شود، گفت : باید دستگاه های احرایی در بحث اعتبارات ملی برای برخی پروژه ها پیگیری لازم را انجام دهند.

وی رقم اعتبارات حوزه حمل و نقل در سال جاری را ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این رقم در سال گذشته برابر ۱۱ میلیارد و  ۸۰۰ میلیون تومان بوده است.

به گفته عربشاهی رقم اعتبارات تخصیصی برای بخش کشاورزی از بودجه استانی از هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سال ۹۸ به ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در سال جاری رسیده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز گفت: سهم اعتبارات حوزه اقدامات آموزش پرورش از بودجه سال جاری البرز برابر هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است؛ در حالی که این رقم در سال ۹۸ برابر ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی خاطرنشان کرد:  امسال بر اساس قانون بودجه سال ۹۹ رقم اعتبارات استان ها مشخص شده  که بر این اساس رقم اعتبارات تخصیص داده شده به استان البرز در کل در مجموع اعتبارات تملک، هزینه ای و توازن حدود ۲ دهم درصد افزایش داشته است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها