موج
کدخبر : ۳۳۶۷۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336727

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه نباید اختلاف بین دستگاه‌ها یک مجموعه را ۱۰ سال معطل کند، در بازدید خود از یک واحد دامداری راکد مانده در منطقه کبودرآهنگ اینچین گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حجت الاسلام والمسیلمین حبیب‌الله شعبانی‌موثقی، نماینده ولی فقیه در استان همدان  در بازدید از یک واحد دامداری در منطقه کبودراهنگ با تأکید بر لزوم همکاری دولت و دستگاه های مختلف برای حل مشکل این دامداری، بیان کرد: همه باید به میدان بیایند تا هر چه سریع تر با شناسایی موانع، این مشکل برطرف شود و به مصالحه برسیم.

وی افزود: آنچه اهمیت دارد، راه افتادن این واحد تولیدی است چراکه حدود ۴۰۰ نفر می توانند در این واحد مشغول به کار شوند که بسیار موضوع مهمی است، آن هم در سالی که به نام «جهش تولید» نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه دغدغه مسئولان هم برطرف شدن این مشکل است، گفت: اصل برای همه ما این است که این واحد تولیدی هر چه سریع تر راه اندازی شود و نباید اختلاف بین دستگاه ها یک مجموعه را ۱۰ سال معطل کند.

امام جمعه همدان تصریح کرد: تصمیم قطعی باید راه اندازی این مرکز باشد بنابراین با مشخص کردن یک بازه زمانی می توان به این هدف رسید چراکه اگر امروز این مشکل را حل نکنیم ۱۰ سال آینده هم حل نخواهد شد و همین طور معطل خواهد ماند.

وی با اشاره به لزوم ایجاد اشتغال برای جوانان، مطرح کرد: اگر زمینه ایجاد شغل حتی برای یک نفر هم فراهم شود باید همه ما در آن حوزه فعالیت کنیم این در حالیست که اینجا در حدود ۴۰۰ نفر را می تواند شاغل کند.

پورمجاهد 1

شعبانی موثقی با بیان اینکه در این واحد تولیدی هم بانک ضرر کرده و هم تولیدکننده و هم کسی که می توانست در اینجا سال ها مشغول به کار شود، اضافه کرد: ادامه دادن این جریان ضرر بیشتر این افراد را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: همه ما طرفدار و مدافع بیت المال هستیم اما اگر حفظ بیت المال باعث شود سرمایه عظیم یک نفر سالیان سال از بین برود، اینجا حفظ بیت المال خیلی از نظر حقوقی و شرعی معنا پیدا نمی کند. 

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه بحث ما بر روی شخص نیست بلکه خوابیدن سرمایه ۱۰ ساله تولیدکننده در اینجا ضرر به بیت المال است، مطرح کرد: می توان با مشخص کردن بازه زمانی به این مشکل۱۰ ساله پایان داد و در همین جا آن را حل کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها