موج
کدخبر : ۳۳۶۶۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336667

رئیس پلیس فتا استان اصفهان خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان اصفهان، از دستگیری کلاهبردار فضای مجازی با شگرد شرکت در قرعه کشی مکالمه نامحدود همراه اول در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مصطفی مرتضوی بیان داشت: فردی که با تبلیغ شرکت در قرعه کشی مکالمه نامحدود همراه اول، از شهروندان درفضای مجازی کلاهبرداری می کرد، توسط پلیس فتا اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

وی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان اصفهانی مبنی بر اینکه با هدف دریافت مکالمه نامحدود مبلغ 50 میلیون ریال از حساب وی به صورت غیر مجاز برداشت شده است، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای فرمندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد شاکی در یکی از کانال های تلگرامی با تبلیغ شرکت در قرعه کشی مکالمه نامحدود همراه اول مواجه  و پس از واریز مبلغ 10 هزار ریال از طریق درگاه بانکی جهت دریافت کد فعال سازی متوجه شده علاوه بر این که مکالمه رایگان دریافت نکرده بلکه  کل موجودی حساب وی که 50 میلیون ریال بوده نیز برداشت شده است.

این مقام انتطامی عنوان داشت: در بررسی های اولیه مشخص می شود، درگاه بانکی که شاکی از طریق آن اقدام به واریز وجه کرده است، درگاهی جعلی بوده که اطلاعات حساب بانکی وی را به سرقت برده است، نهایتاً کارشناسان با اقدامات تخصصی و فنی خود موفق به شناسایی فرد کلاهبردار می شوند.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان اصفهان  به کاربران فضای مجازی هشدار داد: مجرمان سایبری به راحتی با عناوین مختلف شهروندان را برای ورود به درگاه های جعلی تشویق می کنند، بنابراین کاربران با صفحاتی روبرو می شوند که ادعای ارائه بسته های مکالمه یا اینترنتی، شارژ شگفت انگیز و... دارند، در حالی که بیشتر این لینک ها کاربر را به صفحات فیشینگ هدایت می کند و با دریافت اطلاعات کارت بانکی اقدام به برداشت از حساب می کنند.

سرهنگ مرتضوی گفت: به شهروندان توصیه می کنیم در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها