موج
کدخبر : ۳۳۶۵۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336563

درخواست استاندار کرمانشاه از رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور:

هوشنگ بازوند گفت: حدود 400 الی 450 نفر جانباز در استان به دنبال افزایش درصد جانبازی هستند و با توجه به اینکه این افراد در نوبت هستند و بیماری این افراد نیز تشدید می‌شود لذا این افراد نیازمند مساعدت و پیگیری هستند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه ابراز داشت: حدود 400 الی 450 نفر جانباز در استان به دنبال افزایش درصد جانبازی هستند و با توجه به اینکه این افراد در نوبت هستند و بیماری این افراد نیز تشدید می‌شود لذا این افراد نیازمند مساعدت و پیگیری هستند و از معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور می‌خواهیم که نسبت به افزایش درصدی این تعداد جانباز در استان اقدامات و مساعدت‌های لازم را مورد پیگیری قرار دهند.

هوشنگ بازوند در جلسه امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین و ساخت 5 هزار واحد مسکن ایثارگران که با حضور سعید اوحدی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، اظهار داشت: این اولین سفر آقای اوحدی پس از تصدی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران است لذا از عنایت ایشان که کرمانشاه را انتخاب کرده‌اند، تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی بیان داشت: امروز جناب آقای اوحدی به استانی قدم گذاشتند که 10 هزار شهید والامقام تقدیم جمهوری اسلامی کرده و کرمانشاه، استانی است که جنگ در آن آغاز و همچنین خاتمه یافت لذا همه به‌نوعی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران عزیز استان بدهکار هستیم و تلاش در جهت حل مشکلات این عزیزان اقدامی ارزشمند محسوب می‌شود.

مقام عالی استان با اشاره به تصمیم بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ساخت 20 هزار واحد مسکن در کشور، این تصمیم را اقدامی بسیار اثربخش و مهم عنوان کرد و گفت: مشکل حل مسکن جانبازان بسیار مهم است که باید از رئیس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران در توجه به ساخت مسکن برای ایثارگران در استان کرمانشاه برای ساخت بیش از 5 هزار واحد تقدیر و تشکر کنیم.

وی بابیان اینکه برای ساخت این تعداد واحد مسکن برای ایثارگران در کشور پیشتاز هستیم، ادامه داد: بر اساس تفاهم‌نامه منعقده بین استان کرمانشاه و بنیاد شهید و امور ایثارگران 5 هزار واحد مسکن در استان کرمانشاه ساخته می‌شود و ما به‌زودی با تشکیل کارگروهی تمام مقدمات اجرای این موضوع را فراهم خواهیم ساخت.

استاندار کرمانشاه همچنین گفت: حدود 400 الی 450 نفر جانباز در استان داریم که به دنبال افزایش درصد جانبازی هستند و با توجه به اینکه این افراد در نوبت هستند و بیماری این افراد نیز تشدید می‌شود لذا این افراد نیازمند مساعدت و پیگیری هستند و از معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور می‌خواهیم که نسبت به افزایش درصدی این تعداد جانباز در استان اقدمت و مساعدت‌های لازم را مورد پیگیری قرار دهند.

بازوند در ادامه به مشکلات استان ازجمله بیکاری اشاره کرد و افزود: علیرغم اینکه طی دو سال گذشته اقدامات خوبی برای کاهش نرخ بیکاری استان انجام‌شده اما این استان همچنان با مشکل بیکاری روبرو است و برای کاهش بیشتر نرخ بیکاری به 20 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در سال نیاز داریم و از طرفی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران عزیز هم با این مشکل بیکاری مواجه هستند لذا از بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور درخواست داریم که سقف تسهیلات اشتغال‌زایی در استان را افزایش دهند.

نماینده عالی دولت در استان همچنین بیان داشت: دولت محترم حدود 75 هزار میلیارد تومان بابت جبران خسارت ناشی از کرونا به واحدهای تولیدی، اشتغال و خدمات از طریق تسهیلات بانکی اختصاص داده است لذا اگر امکان دارد از رئیس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌خواهیم پیگیری کنند که حدود 5 هزار میلیارد تومان از این مبلغ به جامعه ایثارگری اختصاص پیدا کند.

استاندار کرمانشاه همچنین خواستار پیگیری لازم برای اعطای حق مناطق جنگی و مطالبات ایثارگران به استان کرمانشاه شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بعضی از جانبازان و خانواده‌های معظم شهدا در بحث کرونا دچار خسارت شدند لذا با توجه به کهولت سن بعضی از این عزیزان ضروری است که یک کمک و تسهیلاتی در راستای پیشگیری به این افراد اختصاص پیدا کند.

وی در پایان با اشاره به تصمیمات اتخاذشده برای ساخت بیش از 5 هزار واحد در استان گفت: به‌زودی یک کمیته اجرایی با مسئولیت معاونت عمرانی استانداری تشکیل خواهیم داد و ساخت این تعداد واحد مسکونی در استان با توجه به مشکلات مسکن جامعه ایثارگری آن را به‌صورت ویژه مورد پیگیری قرار خواهیم داد تا اجرای کار هر چه سریع‌تر پس از تعیین و تکلیف زمین هر چه سریع‌تر شروع شود.

شایان‌ذکر است در این جلسه تفاهم‌نامه تأمین زمین و ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای ایثارگران استان کرمانشاه به امضای سعید اوحدی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها