موج
کدخبر : ۳۳۶۵۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336551

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اعمال محدودیت های ساخت و ساز در حاشیه رودخانه طالقان برای جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران و کرج خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، علی درویش پور پیش از ظهر شانزدهم تیرماه در مراسم کلنگ زنی و شروع عملیات پروژه های عمرانی شهرستان طالقان در خصوص بند 13 مصوبه شورای عالی امنیت ملی که انجام ساخت و سازها در بستر رودخانه طالقان را با محدودیت هایی مواجه کرده بود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مصوبه در سال 94 برای جلوگیری از آلودگی آب شرب و تهران کرج   اتخاذ شده که از رودخانه طالقان تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه در ذیل این مصوبه قید شده بود که وزارت راه و شهرسازی موظف است که طی مدت شش ماه نسبت به انجام اقدامات مطالعاتی در حوزه آبخیز این نقاط از جمله  حاشیه رودخانه طالقان اقدام کند، افزود: از سال 94 تا 97 این مغفول مانده بود اما از آن تاریخ پیگری های لازم در خصوص این مطالعات انجام شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز افزود: خوشبختانه در روزهای گذشته این مطالعات توسط  وزارت راه و شهرسازی نهایی و در جلسات استان نیز ارائه شده است و تا 10 الی 20 روز آتی در شورای عالی  شهرسازی مطرح خواهد شد.

وی بیان کرد: از دیگر مصوبات خوب موضوع احداث بوستان جنگلی نیز از دیگر پروژه های موثر برای شهرستان طالقان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، بوستان جنگلی طالقان با هدف توسعه گردشگری به وسعت 4 هکتار ایجاد خواهد شد و برآورد ریالی این پروژه 20میلیارد ریال است، گونه های بومی منطقه طالقان از جمله سنجد، بادام، فندق جنگلی و اّرس پوشش گیاهی این بوستان جنگلی را تشکیل می دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها