موج
کدخبر : ۳۳۶۴۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336400

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: افزایش تعامل میان صنعت و دانشگاه نیازمند ممارست زیادی است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی افزایش تعامل میان صنعت و دانشگاه را نیازمند ممارست زیادی دانست و گفت: در دوره نهم فعالیت اتاق بازرگانی اصفهان ، ساز و کارهای ویژه ای در خصوص افزایش این تعاملات ایجاد شد که تاسیس سرای رشد و نو آوری از جمله این تمهیدات بود.

وی کمک به پایان پروژه شرکت نمایشگاه های اصفهان، کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی، پروژه انتقال آب خلیج فارس به اصفهان و صندوق حمایت از فعالان اقتصادی را از دیگر اولویت های برنامه ای اتاق بازرگانی اصفهان در دوره جدید فعالیت بیان کرد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان بر نقش تسهیلگری اتاق بازرگانی برای افزایش تعامل صنعت با دانشگاه و استفاده از پتانسیل های موجود در دانشگاه برای کمک به رفع مشکلات صنایع بویژه در شرایط بحران کنونی تاکید و تصریح کرد: برای غلبه بر شرایط موجود باید ارتباط منظمی بین بخش های مولد اقتصادی و بخش فرهنگی به واسطه بخش علمی که همان دانشگاه است برقرار شود.

رئیس دانشگاه اصفهان نیز هدف از برگزاری این جلسه را تبادل نظر در خصوص عملیاتی شدن تفاهم نامه میان این دانشگاه و اتاق بازرگانی بیان و تصریح کرد: برگزاری جلسات اینچنینی زمینه ساز تغذیه فکری مدیران برای تصمیم سازی است.

هوشنگ طالبی بخشی از مشکلات کنونی کشور را ناشی از تعطیلی اتاق های فکر و تصمیم گیری بر اساس دانسته های شخصی که بعضا بدون در نظر گرفتن تمامی جوانب امر صورت می گیرد دانست و اظهار امیدواری کرد اندیشکده بتواند در خدمت فعالیت های مشترک اتاق بازرگانی و دانشگاه قرار گیرد.

وی اندیشکده نوآوری را اتاق فکری برای همکاری های مشترک بویژه در شرایطی که فعالان اقتصادی با عدم قطعیت در بسیاری از موارد روبرو هستند، دانست.

طالبی گفت: بررسی عدم قطعیت های موجود و در نظر گرفتن احتمالات و در نتیجه ایجاد فرمولی برای اتخاذ بهترین سیاست در شرایط بحران، از مهم ترین وظایف این اندیشکده است.

در ادامه بهرام سبحانی، نایب رئیس اول اتاق بازرگانی اصفهان بررسی تمامی موضوعات و اعمال نظر کارشناسی و ارایه پکیج ویژه برای اجرا را از جمله مهم ترین اقدامات اندیشکده نوآوری دانست که می تواند مانع فعالیت های موازی در این حوزه شود.

 نایب رئیس دوم اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این جلسه فعالیت در خصوص افزایش تعامل میان صنعت و دانشگاه را از جمله اقدامات پارلمان بخش خصوصی اصفهان برای تحقق جهش تولید بیان کرد.

حمیدرضا قلمکاری بر ضرورت تحقق مهارت محوری و کارآفرینی در خروجی دانشگاه ها تاکید کرد و افزود: برای افزایش سهم اقتصاد دانش بنیان در GDP کشور نیازمند تلاش ویژه هستیم.

وی در این میان ایجاد پلی برای تزریق دانش نوین و علم روز به صنعت را بسیار مهم دانست و گفت: بسترهای قانونی این مهم مصوب شده و فقط نیازمند اجرا است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها