موج
کدخبر : ۳۳۶۱۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336162

نوبخت خبرداد؛

معاون رئیس جمهور تفاهم نامه در بخش مسکن را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: بر این اساس هزار واحد مسکونی در کمتر از یک سال برای انسان های شریف و بزرگواری که در روستاها و حاشیه شهر سکونت دارند و یا از امکان مالی برخوردار نیستند احداث و تقدیم خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدباقر نوبخت در سفر به قم و شرکت در جلسه ویدیو کنفرانس با بهرام سرمست استاندار قم که به کرونا مبتلا و در منزل در قرنطینه بسر  می‌برد، با اشاره مصوبه‌های سفر رئیس جمهوری به قم، اظهار کرد: در این سفر 24 مصوبه با اعتبار سه هزار و 870 میلیارد ریال تعیین و تا الان 151 درصد بیشتر از مبلغ مورد نظر پرداخت شده است.

وی افزود: با این حال ما خودمان را موظف می دانیم برای برخی از طرح هایی که باقی مانده پرداخت هایی را داشته باشیم و همه این اقدام ها گام کوچکی در خدمتگزاری به مردم قم است.

نوبخت همچنین با بیان اینکه ارقامی که در حوزه حمل و نقل و ریل و تصفیه خانه آب قم لازم است نیز از سوی دولت اختصاص داده خواهد شد گفت: در ارتباط با زیرساخت راه و راه آهن و همچنین مساله آب شرب قم نیز این مساله اجتماعی را با حمایت مالی بر طرف می کنیم.

معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود هدف از سفرش به قم را تبادل دو تفاهم نامه در بخش جهش تولید و مسکن عنوان کرد و گفت: تفاهم نامه جهش تولید در راستای راهبرد ابلاغی سال ۹۹ رهبر معظم انقلاب انجام می شود که با امضای آن ۲۷ طرح مختلف صنعتی،کشاورزی و گردشگری با سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریالی در دستور کار قرار می گیرد.

وی رقم ارزی این حجم از سرمایه گذاری را نیز ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ذکر کرد و گفت: حدود ۳۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار از محل تبصره ۱۸ و ۱۴ تامین می شود.

وی تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده برای طرح ها را نیز هفت هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال دانست و گفت: ۲ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال نیز آورده بخش خصوصی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با این سرمایه گذاری ۴۲ هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال به ارزش تولیدات قم افزوده، و بالغ بر هزار و ۳۷۷ تَن نیز فرصت شغلی جدید به دست می آورند که این ها برکت هایی است که در راستای اجرای فرمان رهبری برای جهش تولید در قم شاهد هستیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها