موج
کدخبر : ۳۳۵۸۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335892

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از رفع تصرف بیش از 35 هزار اراضی ملی به ارزش ۳۸ میلیارد ریال در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان،  علیرضا قاری قرآن گفت: در سه‌ ماه نخست امسال اراضی ملی به مساحت ۳۵ هزار و ۷۸۵ مترمربع در استان اصفهان رفع تصرف و به بیت‌المال بازگشت داده شد.

وی ارزش ریالی اراضی بازپس گیری شده را بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال برآورد کرد و اذعان داشت: این میزان از تصرف طی ۴۲ مورد تخلف از سوی افراد خاطی صورت گرفته بود که با هوشیاری پرسنل یگان حفاظت از اراضی نسبت به رفع تجاوز از این اراضی اقدام شد.

این مقام مسئول به اقدامات قضایی انجام شده اشاره کرد و گفت: ۱۲ مورد حکم قضایی خلع ید و قلع و قمع در مجموع به میزان ۴۷ هزار و ۹۶۸ مترمربع و به ارزش تقریبی۴۸۳ میلیارد ریال در این استان اجرا شده است.

 وی تاکید کرد: برای جلوگیری از تصرف اراضی ملی اقدامات پیشگیرانه در اولویت این اداره کل قرار دارد که از جمله این اقدامات، نصب تابلو و علائم هشداردهنده و گشت‌زنی در اراضی ملی بوده است تا مردم بدانند کدام اراضی مربوط به دولت است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان این مطلب که حفاظت از اراضی‌ملی جز وظایف تمام آحاد جامعه است از مردم خواست، موارد تجاوز و تصرف غیرمجاز را به این اداره از طریق سامانه ۱۶۵۶ گزارش دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها