موج
کدخبر : ۳۳۵۸۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335819

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات شرقی استان رشد و افزایش ابر رخ خواهد داد و رگبار باران و رعد و برق همراه با افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌ بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی امروز سه شنبه، دهم تیر ماه، در ساعات ابتدایی صبح مه رقیق صبحگاهی پدیده غالب جزایر خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در دریای عمان و شرق و جنوب تنگه هرمز، افزایش سرعت وزش بادهای جنوب شرقی سبب متلاطم شدن این مناطق دریایی خواهد شد که توصیه می شود تردد شناورها به ویژه سبک و صیادی با احتیاط صورت پذیرد.

عارفی تشریح کرد: ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات استان (بیشترارتفاعات شرقی) رشد و افزایش ابر رخ خواهد داد و رگبار باران و رعد و برق، گاهی این بارندگی تگرگ همراه با افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌ بینی می‌شود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، با اشاره به اینکه همچنین در محدوده شهرستان بشاگرد، سیلابی شدن موقتی رودخانه های فصلی محتمل است، اضافه کرد: در مناطقی که شرایط رطوبتی مهیا نیست، رخداد گرد و غبار دور از انتظار نخواهد بود.

وی در پایان با بیان اینکه  این شرایط به تناوب تا روز شنبه، 14 تیر ماه در استان پیش‌ بینی می شود، اذعان داشت: از نظر دمایی پایان هفته، افزایش 1 تا 3 درجه ای دما مورد انتظار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها