موج
کدخبر : ۳۳۵۱۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335133

بخشدار مرکزی یزد در خصوص اشتغالزایی دام سبک در محمد آباد گفت: هنوز زمینی برای این موضوع از سوی اداره راه و شهرسازی اختصاص نیافته است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد حسین پاکدل بخشدار مرکزی یزد در نشست ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی شهرستان یزد با حضور سید محمد رستگاری فرماندار یزد، محمد حسین کاظمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد و برخی مسئولان شهرستان در محل فرمانداری یزد در خصوص مصوبات جلسات قبلی این ستاد گفت:   برای ایجاد کسب و کار در روستاها نشست های انگیزشی و آموزشی به وسیله مدرسان فنی و حرفه ای برگزار کردیم همچنین دو شرکت تعاونی در روستاها تاسیس شدند.

وی در خصوص اشتغالزایی دام سبک در محمد آباد گفت: هنوز زمینی برای این موضوع از سوی اداره راه و شهرسازی اختصاص نیافته است.

وی افزود: فرصت های خرد شغلی را در روستا بررسی کردیم همچنین دهکده سلامت طراحی شده است که در مرحله صدور مجوز قرار دارد.

بخشدار مرکزی یزد افزود: 889 میلیون تومان وام به ایجاد اشتغال خانگی در زمینه پرورش کاکتوس، کارگاه قالی بافی و ...اختصاص یافت همچنین ایجاد پارک آبی اکرمیه هم در حال پیگیری است.

در ادامه این نشست محمد حسین کاظمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در املاک وقف مورد استقبال قرار می گیرد، گفت: سرمایه گذاری در زمین وقفی علاوه بر سود آوری می توان در زمینه کار خیر و معنوی هم به دلیل اجرای نیت واقف سهیم شد.

وی افزود: 25 تا 30 فرصت سرمایه گذاری در اوقاف یزد وجود دارد و بیشتر آنها در قسمت های بافت تاریخی هستند و 40 واحد تجاری وقعی در حال افتتاح داریم همچنین دو پمپ بنزین وقفی در حال افتتاح است.

فرماندار یزد در این نشست بر پیگیری برنامه های ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی شهرستان توسط ادارات دولتی تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها