موج
کدخبر : ۳۳۵۱۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335117

رییس فدراسیون زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشور؛

رییس فدراسیون ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی با اشاره به اینکه باید جایگاه فدراسیون را ارتقا دهیم، گفت: همدان یکی از استان های موفق در ورزش زورخانه ای و پهلوانی است و در استعداد یابی و حمایت از پیشکسوتان از استان های مطرح کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مجتبی جوهری، رییس فدراسیون ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی روز سه شنبه در مجمع انتخابات هیات ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی همدان با اشاره به اینکه همدان یکی از استان های موفق در ورزش زورخانه ای و پهلوانی است، گفت: نیاز به جذب جوانان و تغییر رویکرد علمی داریم تا بتوانیم ورزشکاران بیشتری را جذب کنیم و جایگاه فدراسیون را ارتقا دهیم.

وی بیان کرد: به هر حال این ورزش در ۲ عرصه همگانی و قهرمانی فعال است و در حوزه قهرمانی باید امتیازهای لازم را پیگیری کنیم.

جوهری افزود: پیگیری لازم برای قائل شدن امتیازهای لازم برای قهرمانان این فدراسیون در حال انجام است تا بتوانیم همانند سایر رشته ها از مزیت هایی نظیر پاداش، حل مشکلات اقتصادی، سربازی، استخدام، تحصیل و سایر امتیازهایی که برای یک قهرمان در نظر گرفته می شود برای مدال آوران زورخانه ای و کشتی پهلوانی نیز داشته باشیم.

رییس فدراسیون زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشور یادآور شد: مدال آوران این فدراسیون باید مورد توجه قرار بگیرند و در کنار آن در تلاش هستیم تا فرهنگ انسان سازی به شکل جامع در زورخانه ها نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ زورخانه ای باید حفظ و تقویت شود، گفت: اصل این فرهنگ برپایه رسم جوانمردی و پهلوان پروری است.

رییس فدراسیون ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی با ابراز رضایت از عملکرد استان همدان خاطرنشان کرد: همدان یکی از استان های موفق در ورزش زورخانه ای و پهلوانی است که در سال های اخیر رشد و پیشرفت خوبی داشته است.

جوهری اظهار داشت: همدان در حوزه استعداد یابی و حمایت از پیشکسوتان از استان های مطرح کشور است.

وی به لزوم توسعه و ترویج ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی در بین نوجوانان و جوانان تاکید کرد و گفت: توسعه کمی و کیفی ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی فقط نیازمند زورخانه نیست بلکه این ورزش را باید در بین خانواده‌ها و اماکن ورزشی و فضاهای عمومی ترویج دهیم.

جوهری با بیان اینکه ورزش زورخانه‌ای نماد هویت و تاریخ ایرانیان است، افزود: برای ترویج و توسعه این ورزش نباید منتظر ایجاد زورخانه باشیم.

وی با بیان اینکه تمامی خانواده‌های ایرانی باید با این ورزش که هویت دینی و ملی کشور است آشنا شوند، بیان داشت: تربیت نیروی انسانی و تربیت نیروی جوان در ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی در اولویت است.

در این مراسم غلامرضا خاکسار با کسب ۱۵ رای از ۱۵ رای ماخوذه به مدت چهار سال دیگر در سمت ریاست هیات زورخانه ای همدان ابقا شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها