موج
کدخبر : ۳۳۵۰۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335019

در راستای جهش تولید و توسعه پروش ماهیان دریایی در دریا صورت گرفت؛

رئیس گروه پرورش ماهی درقفس شیلات هرمزگان از ورود اولین محموله قفس و تجهیزات نرسری به قشم در راستای جهش تولید و توسعه پروش ماهیان دریایی در دریا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ایرج قائینی رئیس گروه پرورش ماهی درقفس شیلات هرمزگان گفت: پرورش ماهی در دریا یکی از طرح های مهم و اقتصاد مقاومتی کشور است.

وی تصریح کرد: در همین راستا و باتوجه به ظرفیت های تعیین شده در خلیج فارس و دریای عمان همچنین مجوزهای صادرشده در استان ، یکی از شرکت هایی که دارای مجوز این طرح بوده است در جهت تولید دو هزار تن ماهی درقفس در سال جاری در شهرستان قشم اقدام به خرید قفس وتجهیزات متعلقه کرده که اولین محموله آن توسط شش کانتینر وارد جزیره قشم شده است.

وی افزود: این کانتینرها شامل قفس، تور و سایر تجهیزات برای نرسری 6 میلیون قطعه بچه ماهی و به وزن رسانی برای انتقال به قفس های پرورش ماهی است.

قائینی افزود:  با واردات قفس های پرورش ماهیان دریایی  در محموله های بعدی انتظار میرود در سال جهش تولید افق روشنی برای افزایش تولیدات ماهی درقفس و به دنبال آن اشتغال زایی و رونق اقتصادی  در سطح شهرستان قشم  و استان رقم خورد.

رئیس گروه پرورش ماهی درقفس شیلات هرمزگان،  با اشاره به اینکه تاکنون مجوز بیش از ۱۰۰ هزار تن پرورش ماهی در قفس در استان صادر شده گفت: حدود ۳۵ درصد از این میزان مجوز به شهرستان قشم اختصاص دارد.

وی خاطر نشان کرد: این شهرستان به دلیل دارا بودن‌ شرایط ویژه و برخورداری از امکانات مناسب، منطقه آزاد و دسترسی آسانتر به بازارهای صادراتی از نقاط مناسب برای سرمایه گذاری و تولید ماهی در دریا است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها