موج
کدخبر : ۳۳۴۹۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334976

بازرس کل استان یزد گفت: هدف دستگاه قضا جذب مشارکت عمومی برای جلوگیری از فساد و در یک سال گذشته ۲۲ پرونده برنامه‌ای و ۶۰ پرونده موردی در دستور کار سازمان بازرسی قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حجت‌الاسلام اکبر طالبی بازرس کل استان یزد به مناسبت هفته قوه قضاییه به نقش همکاری مردم و خبرنگاران با بازرسی و انعکاس مطالب دقیق و مستند در موضوع‌های مختلف برای بررسی، پیگیری، پیشگیری و اصلاح امور به عنوان یک موضوع مهم اشاره کرد و همکاری همگان را بیش از گذشته خواستار شد.

طالبی همچنین به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی بر اساس آیات و روایات توسط آحاد جامعه اشاره کرد و تحقق آن را یک وظیفه بزرگ واجب دینی ذکر کرد که نقش مهمی در کاهش ناهنجاری‌ها و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دارد.

بارزس کل استان یزد در ادامه به اهم فعالیت‌های یک سال گذشته این مجموعه بر اساس مقررات اشاره کرد و از ثبت ۵۲ گزارش تخلف و معرفی ۱۲۰ نفر به مرجع رسیدگی تخلفات سازمانی خبر داد و گفت: بعد از کسب نتایج قطعی بازرسی‌ها در این موارد ۲۱ نفر به دادسرا معرفی شدند.

طالبی، هدف دستگاه قضا را جذب مشارکت عمومی برای جلوگیری از فساد ذکر کرد و گفت: در یک سال گذشته  ۲۲ پرونده برنامه‌ای و ۶۰ پرونده موردی در دستور کار سازمان بازرسی قرار گرفت و در این راستا ۶۱ گزارش تهیه و ۲۰۶ پیشنهاد ابلاغ شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها