موج
کدخبر : ۳۳۴۹۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334946

مدیرکل زندان‌های قم:

مدیرکل زندان‌های قم نیز گفت: دوره‌های تحکیم سواد باید برای همه زندانیان قم اجرا شود چرا که دوره‌های مفید و موثر مبتنی بر مهارت‌های اساسی و مورد نیاز زندگی به شمار می‌آید.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین سید علی تهامی تعیین سوادآموزی به عنوان مجازات جایگزین محکومان را نیز اقدامی خوب و موثر توصیف کرد و گفت: یکی از مشکل ها و موانعی که در این مورد وجود دارد این است که در میان مجرمان محبوس در زندان داوطلبی برای این کار وجود ندارد.

مدیرکل زندان های قم یادآور شد: برخی از زندانیان تحمل حبس در زندان را به حضور در کلاس های سواد آموزی ترجیح می دهند، چون تصور می کنند که از این طریق برای همه شناخته می شوند و آبرویشان بیشتر می رود.

تهامی افزود: مقام های قضایی باید در هنگام صدور حکم، این موضوع را برای افراد توجیه کنند.

وی با بیان اینکه زندانیان قم در هر سطحی، هیچ محدودیتی برای سوادآموزی ندارند و زمینه کاملا برای آنها فراهم است، گفت: بر اساس تفاهم نامه با اداره کل آموزش و پرورش استان، مقرر شده همه زندانیان تحصیل کنند، به نحوی که مدرکی که دریافت می نمایند پس از پایان دوره محکومیت نیز معتبر باشد و مانعی برای ادامه تحصیل در کلاس ها و مقاطع بالاتر نداشته باشند.

تهامی تصریح کرد: آمادگی برای برگزاری دوره های سوادآموزی در زندان ها وجود دارد، ولی خوشبختانه سطح بیسوادی در میان مددجویان کاهش پیدا کرده و اغلب آنها به دوره های تحکیم سواد احتیاج دارند.

وی گفت: ۸۰ درصد زندانیان قم دارای سطح سوادی کمتر از دیپلم هستند و اگر بتوانیم امکانات افزایش علم را ایجاد کنیم، برگشت مجدد جرم را کاهش می دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها