موج
کدخبر : ۳۳۴۹۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334942

معاون آموزش و پرورش قم خبرداد؛

معاون آموزش و پرورش قم با اشاره به برنامه های عملیاتی سوادآموزی قم در سال ۹۹ گفت: امسال اجرای ۲۴ برنامه سوادآموزی برای ۱۴ هزار تَن در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا قاسمی نیا در نخستین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی قم که در تالار امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با تبیین گزارشی از فعالیت‌های سوادآموزی قم در دوران شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا سه هزار ساعت فعالیت آموزشی از طریق فضای مجازی در قم انجام شد و سوادآموزان تحت آموزش‌های آموزش دهندگان قرار گرفتند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش قم را پیشتار سوادآموزی در فضای مجازی و همچنین برنامه ریزی جهت افزایش سواد دیجیتال جامعه دانست و گفت: در ایام کرونا به سوادآموزانی که با نحوه استفاده از رایانه و تلفن همراه و کار در فضای مجازی آگاهی لازم نداشتند، از طریق ارتباط تلفنی آموزش داده شد.

وی با اشاره به دیگر فعالیت های سواد آموزی در این دوران، تولید ۱۰ برنامه استودیو الفبا و پخش آن در شبکه های اجتماعی از جمله آپارات را از جمله آن عنوان کرد و گفت: برگزاری جشنواره فیلم کوتاه ۳ تا ۵ دقیقه ای بخشی دیگر از این برنامه ها بوده که تاکنون ۱۷۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده است.

وی هماهنگ نمودن بانک های اطلاعاتی سوادآموزی موجود در قم از طریق ایجاد تعامل با سازمان نهضت سوادآموزی کشور و وزارت آموزش و پرورش را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: پیش نویس آموزش بزرگسالان قم مانند دیگر مناطق کشور تدوین شده است.

وی با اشاره به انجام برخی اصلاحات در ساختار آموزشی دوره های سوادآموزی تا پایان دوره انتقال اضافه کرد: در این پیش نویس ضرورت ادامه دوره های سوادآموزی تا مقاطع اول و دوم متوسطه نیز مدنظر قرار گرفته است.

 قاسمی نیا خاطر نشان کرد: اگر آموزش های سوادآموزی در دوره متوسطه اول و دوم نیز صورت بگیرد، به لحاظ پیوندی که بین مقوله سواد و زندگی ایجاد می شود یک تحول بزرگی را در آموزش بزرگسالان و سوادآموزی خواهیم داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها