موج
کدخبر : ۳۳۴۹۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334936

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تا قبل از اردیبهشت ۸۰ درصد مردم تمامی مسائل بهداشتی را رعایت می‌کردند اما متاسفانه امروز به کمتر از ۳۰ درصد رسیده است و این زنگ خطری برای استان است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر در برنامه گفتگوی ویژه خبری، با اشاره به اینکه در روزهای اخیر متاسفانه شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا هستیم، اظهار کرد: این افزایش آمار در روز گذشته به اوج خود رسید به طوری که نسبت به روزهای گذشته شاهد افزایش دوبرابری تعداد مراجعین به بیمارستان کامکار بودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: اگر طی دو هفته گذشته تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های قم دو رقمی شده بود و حتی در برهه‌ای به ۸۰ نفر نیز رسیده بود، امروز متاسفانه شاهد هستیم که ۱۴۰ نفر در بیمارستان‌ها بستری بوده و این زنگ خطر است.

وی با تاکید بر پرهیز از سفر کردن گفت: یکی از راه‌های انتقال که بسیار نیز می‌تواند خطرناک باشد، مسافرت رفتن به ویژه مسافرت به مناطق قرمز و یا حضور افرادی از مناطق قرمز به قم است که از همه مردم درخواست می‌کنیم که رعایت کرده و حتی اگر کسی می‌گوید که می‌خواهم به قم بیایم، از او بخواهید که در همان محل زندگی خود بماند.

قدیر گفت: روز گذشته یک مورد فوتی مربوط به کرونا در قم داشتیم که یک خانم میانسال بود و از طریق اقوامشان که از یک منطقه قرمز به قم سفر کرده بود، مبتلا و متاسفانه جان خود را از دست داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم یادآور شد: همچنین برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا نیز از دیگر مسائلی است که روند ابتلا را گسترش می‌دهد و از مردم درخواست می‌کنیم رعایت کرده و در این مراسم شرکت نکنند.

قدیر با اشاره به تست گیری کرونا از بیماران گفت: امروز ۴۴ درصد افرادی که در قم بصورت سرپایی از آنها تست گرفته شد، نتیجه آنها مثبت بود که باید مراقب باشیم چرا که همه این افراد در بیمارستان‌ها بستری نشده و در خیابان، ادارات و ... در حال تردد بوده و می‌توانند ویروس را منتقل کنند.

وی با انتقاد از افزایش حضور ماشین‌هایی با پلاک‌های دیگر استان‌ها به ویژه استان‌های قرمز در قم گفت: مردم قم همواره نشان داده‌اند که مهمان نواز بوده و از مهمان استقبال می‌کنند اما این ایام وقت مهمانی رفتن، مسافرت رفتن و پذیرایی از مهمانان دیگر استان‌ها نیست و باید به مهمانان بگوییم که در ایام بعد از کرونا به قم سفر کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها