موج
کدخبر : ۳۳۴۹۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334930

حسین فرشیدی خبر داد؛

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اعلام تک رقمی شدن آمار فوتی ها کرونا در استان، گفت: برای جذب پرستار از استان های اطراف فراخوان داده ایم و با قبول پرداخت از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور مجوز استخدام پرستار 89 روزه را دریافت کرده ایم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان ، حسین فرشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، در پنجمین نشست خبری که در قالب ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: در حال حاضر در پیک بیماری هستیم و نزدیک به 30 بیمار بدحال داریم که در آی سی یو بستری هستند.

وی ضمن اشاره به جلسه با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: اعتباری بالغ بر ۵۱ میلیارد تومان جهت ساخت و راه اندازی بخش های مراقبت های ویژه و تخت آی سی یو جدید در بیمارستان های استان، و 36 میلیارد جهت جذب 600 پرستار و کادر درمان تخصیص یافت.

فرشیدی با اشاره به دیگر مصوبات این دیدار، گفت: باتوجه به فرسوده بودن سیستم سرمایشی مبلغ 6 میلیارد جهت نوسازی سیتم های سیستم سرمایش بیمارستان های استان در نبرای جذب کادر پزشکی و پرستاری از استان های اطراف فرخوان داده ایم و با قبول پرداخت از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور مجوز استخدام پرستار 89 روزه را دریافت کرده ایم.برای جذب کادر پزشکی و پرستاری از استان های اطراف فرخوان داده ایم و با قبول پرداخت از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور مجوز استخدام پرستار 89 روزه را دریافت کرده ایم.

وی همچنین از تصویب بودجه خرید سه دستگاه آمبولانس  جهت مسیرهای صعب العبور بشاگرد خبر داد و گفت: مقرر شد یک دستگاه بالگرد به اورژانس استان اضافه شود.

وی در خصوص اعلام استانی آمار گفت: در این زمینه پیرو دستورات وزارت بهداشت هستیم. و در اعلام آمار کرونا کتمانی صورت نگرفته است چرا که هر روز آمار دقیق را به وزارت بهداشت اعلام می کنیم.

فرشیدی با اشاره به اینکه متاسفانه بیش از 150 نفر از کادر درمان هرمزگان مبتلا به کرونا شده اند، تصریح کرد: تعدادی از کادر درمان پس از بهبودی به محل خدمت خود بازگشتند و برخی دیگر نیز در قرنطینه هستند. در خصوص زمان بازگشت به کار پزشکان و پرستاران مبتلا به کووید ۱۹، گفت: اساس کار بر نداشتن علامت است و استعلاجی همکارانی که به کووید 19 مبتلا شده اند تا دو هفته پس از پایان علامت های بیماری کووید 19 تمدید می شود.

وی در همین زمینه افزود: برای جذب کادر پزشکی و پرستاری از استان های اطراف فراخوان داده ایم و با قبول پرداخت از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور مجوز استخدام پرستار 89 روزه را دریافت کرده ایم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درباره چگونگی ابتلا کودکان به کووید گفت: تمام افراد، به کرونا مبتلا می شوند فقط  در کودکان احتمال بروز علائم شدید، کمتر است.

وی ادامه داد: بحث قرنطینه دوهفته ای اصلا مطرح نیست و در این رابطه وزارت کشور تصمیم می گیرد.

برای آزمایشگاه در شرق و غرب استان پیگیری انجام داده‌ایم. در کیش آزمایشگاه فعال شده است. اکنون در 3 نقطه از استان آزمایش انجام می‌دهیم. آزمایشگاه جامع، آزمایشگاه مرکز تحقیقات و آزمایشگاه کیش فعال هستند. دنبال آن هستیم که در شرق هم فعال شود. تا اواسط تیرماه آزمایشگاه میناب را راه اندازی می‌کنیم.

حسین فرشیدی در پایان اشاره کرد: پلاسما درمانی در استان شروع شده و طرحی که انجام میدهیم کشوری است. پلاسمایی که می گیریم از طریق انتقال خون است تعامل مثبت داشتیم با انتقال  خون تا  بررسی شود تا آلودگی نداشته باشد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها