موج
کدخبر : ۳۳۴۷۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334787

دادستان عمومی شهرستان خمینی شهر اعلام کرد:

دادستان عمومی انقلاب اسلامی شهرستان خمینی شهر از تکذیب عروسی بیش از هزار نفر دریکی از تالارهای خمینی شهرخبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، یوسف کریمی در نشست خبری به مناسبت هفته قوه ضمن گرامیداشت شهدای هفت تیر و گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار کرد: برگزاری جشن عروسی با جمعیت هزار نفری در خمینی‌شهر را تکذیب می‌کنیم به دلیل اینکه اداره بهداشت و اتحادیه تالارداران خمینی شهر این موضوع را به شدت رد کردند.

وی گفت: مسئولان شهرستان خمینی شهر باید بهترین خدمات را به مردم این شهرستان برسانند چون لایق خدمت هستند.

دادستان عمومی انقلاب اسلامی شهرستان خمینی شهر از بزرگی شهدا و خانواده های آنان یاد کرد و گفت: مردم ولایتمدار شهرستان خمینی شهر همیشه پای کار  نظام و انقلاب ایستاده اند و علیرغم مشکلات  همیشه در صحنه حاضر بوده اند.

کریمی با بیان اینکه بحث سرقت در کشور و استان و بالطبع در شهرستان در رده اول جرم ها قرار دارد، افزود: در سال گذشته 3541مورد سرقت انجام شد که 3729 مورداز  سرقت ها کشف شده و با تلاش نیروی انتظامی و قوه قضاییه پیگیری های لازم جهت این سرقت ها صورت می پذیرد همچنین در این خصوص با اجرای پانصدو چهل وهشت طرح  1750سارق دستگیر شده اند.

دادستان عمومی انقلاب اسلامی شهرستان خمینی شهر بیان داشت: ورودی پرونده ها در سال گذشته 1200 مورد پرونده بوده که 1962 پرونده مختومه شده است.

وی افزود: دومین جرم بعد از سرقت را اهانت و خشونت اعلام نمود و  ضرب و جرح ناشی از خشونت ها و رانندگی های بدون گواهینامه و خیانت در امانت را  از جرمهای محرز شهروندان خمینی شهری برشمرد.

این مقام مسئول برخورد با فروشندگان عرضه مواد مخدر را از مطالبات اصلی مردم شهرستان خواند و گفت: محلهایی که عرضه خریدو فروش مواد مخدر باشد با حکم قضایی و با همکاری نیروی انتظامی به خواست مردم پلمپ می شود و با نصب بنراعلان آگاهی به مردم انجام می گیرد.

کریمی ازکشف سه هزار و سیصدو وسی وسه کیلو مواد مخدر در سال گذشته خبرداد و افزود: ظرف یکسال گذشته 2253 کارتن خواب و معتاد جمع آوری شده اند.

دادستان عمومی انقلاب اسلامی شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه قوه قضاییه توانایی این را دارد که ضربتی تمام کارتن خوابها جمع کند اضافه کرد: متاسفانه بعد از جمع آوری معتادان محلی برای نگهداری آنها وجود ندارد وآنها پس از آزادی به محل خود مراجعت می کنند و باید فکر اساسی در بحث کارتن خواب ها بشود چرا که اکثریت آنان از شهرهای دیگر به خمینی شهر مهاجرت کرده اند و خانواده های خمینی شهری معتادان خود را با تحویل دادن به کمپها راهنمایی کرده و از کارتن خوابی اعضای خانواده خود برحذر هستند.

وی ازکشف حدود17 هزار لیتر مشروبات الکلی خبردادو اظهار کرد: عرضه و فروش مشروبات از خطوط قرمز دادستاتی است و شهروندان می توانند در صورت مشاهده موارد خرید وفروش و تهیه مشروبات آنرا به دادستانی شهرستان گزارش دهند.

کریمی از دیگر فعالیت های قوه قضاییه برخورد با اراذل و اوباش را نام بردو عنوان کرد:تا کنون دویست و چهل نفر از افرادی که مخل آسایش مردم و مزاحم نوامیس شهروندان شده اند  بازداشت شده و حکم این افرادکه از سلاح های گرم و سرد استفاده کرده اند  بسیار سنگین است؛ لازم به ذکر است  هفده مورد سلاح جنگی و 27 مورد سلاح شکاری از این گروه کشف و ضبط شده است.

وی ابراز کرد: خمینی شهر بهشت خیرین است وخیرین خمینی شهری نه تنها در خمینی شهر بلکه فریاد رس بی پناهان در شهرهای دیگر نیز هستند.

کریمی از وجود 450 نفر از خانواده های زندانیان سخن گفت و تصریح کرد: با شرایط و اوضاع بد اقتصاد توانسته ایم ماهانه مبلغ پنجاه هزار تومان به این خانواده ها کمک کنیم.

دادستان عمومی انقلاب اسلامی شهرستان خمینی شهر تخلفات سازمان ها و ارگان های دولتی را گوشزد کرد و بیان نمود: طبق قانون مسئولان مربوط به هر دستگاه باید تخلفات اداره خود را گزارش داده و در غیر اینصورت آگاهی قوه قضاییه در مواجهه با فساد ادارات ، هم با مفسد و هم با مسئول آن دستگاه برخورد شدید خواهد کرد.

وی در خصوص جشن عروسی با حضور بیش از هزار نفر جمعیت در یکی از تالارهای خمینی شهر به صراحت عنوان کرد: این خبر صحت ندارد و با همکاری شبکه بهداشت مسئول تالار فراخوانده شده و این خبر که در خمینی شهر این جشن برگزار شده از سوی دادستان شهرستان تکذیب می شود و لازم است به اطلاع عموم شهروندان و هم استانی های گرامی برسد که این مراسم در یکی از تالارهای اصفهان برگزار شده است.

کریمی در پایان از سلب آسایش در پارک ها توسط برخی افراد سخن گفت و خاطر نشان کرد: سگ گردانی در محافل عمومی جرم محسوب می شود و نیروی انتظامی باید خودرویی که داخل آن سگ وجود دارد توقیف کند.

دادستان خمینی شهر  در خصوص دوچرخه سواری بانوان نیز تاکید کرد: لازم است شان و حرمت بانوان در حضور در صحنه های ورزشی و شرکت در ورزش ها که دوچرخه سواری یکی از آنهاست حفظ شود و بانوان در محیطی مجزا و به صورت امن با هماهنگی شهرداری و اداره ورزش و جوانان به دوچرخه سواری بپردازند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها