موج
کدخبر : ۳۳۴۷۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334716

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو اصفهان خبر داد:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو اصفهان از سند دار شدن موقوفه 2 هزار میلیاردی به مساحت 5میلیون و 640هزار مترمربع در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت‌الاسلام‌ روح‌الله بیدرام اظهار داشت:موقوفه نورالدین محمد جابر انصاری و میرزا رضی الدین واقع در روستای کبوتر آباد  به مساحت 5میلیون و 640هزار مترمربع  و به ارزش 2 هزار میلیارد ریال سنددار شد.

وی افزود : با هدف صیانت و حراست از حقوق موقوفات، پس از پیگیری های  قابل تحسین متولی محترم موقوفه و حمایت های اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۲ اصفهان  برای موقوفه نورالدین محمد جابر انصاری و میرزا رضی الدین  در  شهرستان اصفهان  سند مالکیت اخذ شد.

این مقام مسئول ادامه داد: مساحت این موقوفه  5میلیون و640هزار  متر مربع است و ارزش این موقوفه نیز 2هزار  میلیارد ریال برآورد می شود که کاربری موقوفه نیز مسکونی؛ تجاری؛ خدماتی  و مزوروعی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو اصفهان افزود: براساس وقف نامه این موقوفه ، واقف نیک اندیش آن عواید حاصل از این موقوفه را برای تامین هزینه های روشنایی اماکن متبرکه و عتبات عالیات ، تعمیرات و مخارج و روشنایی مدرسه نوریه و ارحام واقف داده است.

گفتنی است؛  در حال حاضر شهرستان ناحیه دو اصفهان  ۵۸۰ موقوفه و ۳۲۹۱رقبه دارد که در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه نیز به ثبت رسیده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها