موج
کدخبر : ۳۳۴۶۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334611

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری دادگستری قم:

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری دادگستری قم از کاهش تعداد پرونده‌های ورودی به دادگستری قم بدلیل انجام اقدامات پیشگیرانه خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه که در سالن جلسات دادگستری استان قم برگزار شد، اظهار داشت: معاونت پیشگیری جلسات آموزشی برای بنگاه‌های املاک، آموزش بنگاه و کسانی که در ارتباط هستند و تنظیم قرارداد و اقداماتی که بتواند تنش‌های مربوط به مسکن را کنترل نماید و آسیب‌های مربوطه را کم کند، انجام‌شده است.

وی با اشاره به اقداماتی برای جلوگیری از گران‌فروشی و افزایش قیمت مسکن، اضافه کرد: آمار پرونده‌هایی که وارد دادگستری شده نسبت به سال‌های گذشته کاهش‌یافته است.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری دادگستری قم در ادامه با اشاره به اجرایی شدن ۳۶ برنامه پیشگیری در سال گذشته، گفت: استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد، آموزش ۳۵۰ نفر از روحانیون برای رسیدگی به اختلافات خانوادگی به‌عنوان مصلح و عضویت یک هزار نفر در قم در سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی) به‌عنوان دیده بان و گزارش تخلفات از برنامه‌های اجراشده در سطح استان قم می‌باشد.

به گفته وی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای ۱۷۲ مرکز آموزش‌وپرورش برای افزایش مهارت و آموزش، نصب ۱۶۰ دوربین ثبت تخلف به‌ویژه در کمربندی امام علی(ع)، بلوار مرجعیت و میدان ۷۲ تن و کاهش چشمگیر تخلفات رانندگی، به صفر رساندن سرقت تجهیزات زیربنایی آب و فاضلاب، تشکیل دبیرخانه صیانت از منابع آب و پلمب بیش از ۱۰۰ چاه غیرمجاز از اقداماتی است که برای پیشگیری و کاهش جرایم در استان قم صورت گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها