موج
کدخبر : ۳۳۴۵۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334536

شهردار اصفهان اعلام کرد:

شهردار اصفهان ازرسیدگی ویژه به تپه باستانی اشرف در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی با اشاره به بازدید اخیر مدیران شهری از محوطه تپه باستانی اشرف، گفت: رسیدگی ویژه به تپه اشرف به جد در دستور کار شهرداری قرار گرفت. 

وی افزود: تپه اشرف یکی از میراث گذشته ماست. از ابتدای کار به لحاظ اهمیتی که این مکان داشت و تخریب هایی که متاسفانه در گذشته صورت گرفته بود، تصمیم گرفتیم انجام مجدد کاوش ها را پشتیبانی و از پروژه های کاوش حمایت کنیم. کارشناسان خبره در این زمینه اقدامات زیادی انجام دادند. در همین راستا ساماندهی بدنه منتهی به سمت خیابان مشتاق که مربوط به دوره ساسانی است، در دستور کار قرار گفت. 

شهردار اصفهان ادامه داد: در کاوش های جدید مواردی متعلق به دوره اشکانیان، سلجوقیان، آل بویه و ساسانیان کشف شده است، درصدد هستیم وضعیت این تپه باستانی که مورد توجه ویژه باستان شناسان قرار دارد، از طریق همکاری و پشتیبانی میراث فرهنگی، بهبود یابد. 

وی ادامه داد: در همین راستا بهبود وضعیت بدنه منتهی این محوطه باستانی به سمت خیابان مشتاق که مربوط به دوره ساسانی است، در فاز نخست با همکاری میراث فرهنگی در دستور کار شهرداری اصفهان قرار گرفت.

گفتنی است سارویه یا کهن دژ نام بنایی در اصفهان است که در کنار پل شهرستان و در کناره شمالی زاینده رود قرار دارد و اکنون تنها بقایای آن به صورت تپه‌ای باقی‌مانده‌ که به «تپه اشرف» معروف است. این تپه در عرصه‌ ای به وسعت هفت هکتار از اراضی حاشیه رودخانه زاینده رود و خیابان مشتاق واقع شده که در اختیار میراث فرهنگی و در محدوده شهرداری منطقه 4 است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها