موج
کدخبر : ۳۳۴۴۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334461

کاراته کار قمی:

یکی از ورزشکاران پر افتخار کاراته قم گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده، وزیر ورزش و جوانان بر برگزاری مجدد انتخابات تاکید کرد که منتظر ابلاغ دستور وزیر به قم برای ابطال این انتخابات هستیم تا برای رییس این هیات ورزشی تصمیم‌گیری جدید صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مجید عبدالحسینی از ورزشکاران پرافتخار کاراته قم و تنها دارنده مدال طلای مسابقات ستارگان کاراته جهان، گفت: ۲۵ دی‌ماه سال گذشته مجمع انتخاباتی کاراته قم برگزار شد که در این انتخابات هیچ‌یک از ۲ کاندیدای این مجمع نتوانستند حائز اکثریت آرا شوند که با تصمیم مجمع قرار بود سرپرستی برای این هیات تعیین شود تا انتخابات مجدد در یک ماه بعد انجام شود.

وی ادامه داد: برخلاف قانون و تصمیم مجمع انتخاباتی کاراته، حکم آقای برخورداری به‌عنوان رییس هیات کاراته قم صادر شد و ایشان را به‌عنوان رییس هیات معرفی کردند و این بی‌عدالتی موجب اعتراض جامعه کاراته استان به مراجع قانونی شد.

عبدالحسینی گفت: بر اساس قانون، رای منتخب مجمع نباید از نصف بعلاوه یک افراد حاضر در جلسه کمتر باشد ولی در مجمع انتخاباتی این هیات ورزشی هیچ‌یک از کاندیداها نتوانستند اکثریت آرای اعضای مجمع را کسب کنند و این در حالی است که طبق قانون انتخابات باید به زمان دیگری موکول می‌شد که این کار انجام نشد.

عبدالحسینی با مهندسی دانستن اعضای حاضر در این مجمع اظهار داشت: با دست‌کاری‌های انجام‌شده، لیست تشکیل‌دهنده مجمع در چندین مورد دست‌کاری و دچار تغییر شد به‌گونه‌ای که باشگاهی در این مجمع به‌عنوان نماینده باشگاه‌داران انتخاب شد که تاریخ پروانه فعالیت آن به اتمام رسیده بود و برای ورود این باشگاه به مجمع، روند تمدید پروانه این باشگاه که به‌طورمعمول ۳۰ روز طول می‌کشید، در ۲ روز انجام شد.

وی ادامه داد: تا آنجا که اطلاع داریم مدیرکل ورزش و جوانان قم در این زمینه در حال تلاش است تا قانون اجرا شود ولی تاکنون توان این کار را نداشته است.

این ورزشکار پرافتخار کاراته قم با اشاره به تخلف‌های هیات کاراته استان گفت: طی نامه‌ای به اداره کل ورزش و جوانان خواستار بررسی دخل‌وخرج هیات شدیم که نمی‌دانیم این نامه چگونه به دست هیات کاراته رسیده و هیات نیز به‌جای شفاف‌سازی ترجیح داد تا شکایت کند.

وی گفت: در بررسی اولیه دادگاه حکم به منع تعقیب برای پیشکسوتان و پیگیری‌کنندگان این موضوع را صادر کرده است و با توجه به اعتراض هیات کاراته، همچنان این پرونده در حال بررسی است.

عبدالحسینی افزود: پول‌هایی از هیات به حساب‌های شخصی برخی افراد واریزشده است و لیست این واریزی‌ها وجود دارد که درخواست ما شفاف‌سازی در این زمینه بوده است.

وی ادامه داد: در مدیریت قبل اداره کل ورزش و جوانان، پول‌های سنگینی به‌حساب برخی هیات ها و افراد واریزشده است درحالی‌که برای اعزام ورزشکاران به برخی مسابقات کشوری پول وجود نداشت، در هیات کاراته برخی ورزشکاران همسران خود را نیز برای دیدن مسابقات کاراته به خارج از کشور برده‌اند.

این پیشکسوت کاراته گفت: هیات کاراته در مدیریت قبلی اداره کل ورزش و جوانان قم، مورد اعتماد مدیر سابق بود و این ارتباط تنگاتنگ موجب شد تا هزینه‌های بسیاری در این زمینه صورت بگیرد که بخشی از این پرداخت‌ها بدون حساب‌وکتاب بوده، وقتی پرینت حساب بانکی را به مسئولان ارائه می‌دهیم، آن‌ها این پرینت‌ها را کاغذ پاره و غیر مستند می‌دانند.

وی افزود: خواست جامعه کاراته قم، اجرای قانون است و از رییس فعلی می‌خواهیم با یک استعفا جامعه کاراته را خوشحال کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها