موج
کدخبر : ۳۳۴۳۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334388

شهردار قم خبرداد؛

شهردار قم از بازسازی 170 دستگاه اتوبوس در سال جاری خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید مرتضی سقاییان‌نژاد در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه حمل و نقل عمومی در توسعه یافتگی‌ شهرها تاثیر بسیاری دارد، اظهار کرد: مردم باید به لزوم استفاده از حمل و نقل عمومی پی ببرند چراکه امروزه یکی از ملاک‌های توسعه‌یافتگی شهرها پویایی و زنده بودن حمل و نقل عمومی در شهر است.

شهردار قم استفاده کردن از حمل ‌و نقل عمومی را برطرف‌کننده مشکلات زیست‌محیطی شهرها دانست و افزود: اتوبوسرانی به‌عنوان تنها ناوگان حمل‌ و نقل عمومی شهر قم برای ارائه خدمات نیازمند ۴۰۰ دستگاه اتوبوس بوده که در حال حاضر۳۵۰ دستگاه در حال فعالیت است.

سقاییان‌نژاد ادامه داد: اما همه این ۳۵۰ دستگاه فرسوده بوده و نیازمند نوسازی است و با توجه به قیمت دو میلیارد تومانی هزینه خرید اتوبوس و عدم حمایت‌های دولتی در این بخش باید به سمت بازسازی ناوگان اتوبوسرانی حرکت کنیم.

وی هزینه بازسازی هر دستگاه اتوبوس را عددی بالغ‌بر ۳۰۰ میلیون تومان اعلام و بیان کرد: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال ۹۹ تعداد قابل‌توجهی از اتوبوس‌ها را بازسازی کرده و تاکنون قرارداد ۱۷۰ دستگاه قطعی شده است.

شهردار قم با گلایه از قطع کمک‌های دولتی برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، خاطرنشان کرد: متأسفانه تمام یارانه‌ای که به بخش ناوگان اتوبوسرانی در سال‌های گذشته اختصاص داده می‌شده قطع‌شده و امروز همه بار مالی آن بر دوش سازمان اتوبوسرانی و شهرداری است.

سقاییان‌نژاد از امضا تفاهم‌نامه‌ای با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و سازمان شهرداری‌ها برای پرداخت تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای جهت پرداخت تسهیلات بانکی ۴ درصد و ۱۲ درصدی برای ۵۰۰ دستگاه اتوبوس امضا شده تا جایگزین اتوبوس‌های فرسوده شوند.

وی اعتبار شهرداری برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در سال ۹۹ را ۶۰ میلیارد تومان دانست و ابراز کرد: در سال ۹۸ بخشی از اعتبار نوسازی به خرید اتوبوس اختصاص داده شد اما امسال به‌علت هزینه بالای خرید اتوبوس تمام اعتبار به بازسازی اتوبوس اختصاص داده می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها