موج
کدخبر : ۳۳۴۲۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334234

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خبر داد؛

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم از اجرای طرح‌های جهادی به منظور افزایش تاب آوری و قابلیت اطمینان شبکه در نقاط مختلف شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مهدی آهنین‌پنجه از اجرای پنجمین مرحله از طرح جهادی احداث و بهینه‌سازی شبکه در استان خبر داد و گفت: طرح احداث شبکه فشار متوسط خروجی‌های پست فوق توزیع معصومیه قم با هدف افزایش تاب‌آوری و مقاوم‌سازی شبکه در برابر مخاطرات، تعدیل و کاهش بار شبکه در هنگام بروز شرایط اضطراری و حفظ و افزایش قابلیت اطمینان شبکه فشار متوسط برنامه ریزی و اجرا گردید.

وی با بیان اینکه پنجمین مرحله این طرح جهادی امروز در بلوار شهید خداکرم به انجام رسید، اظهار داشت: با اجرای این طرح از اتصالی‌های مکرر خروجی‌های پست معصومیه قم که دارای ظرفیت ۳۰*۲ مگاولت آمپر و تحت بار ۷۰ درصد است، جلوگیری می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم با اشاره به طرح بهینه‌سازی شبکه در محدوده بلوار شهید خداکرم و دانشگاه صنعتی قم خاطرنشان کرد: با توجه به درخواست نصب پل عابر پیاده در این محدوده به منظور حفظ امنیت دانشجویان و معارض شدن آن با شبکه 20 کیلوولت هوایی و به منظور کاهش زمان و عدم خاموشی مجدد ، اجرای این طرح نیز به صورت همزمان در دستورکار اجرا قرارگرفت.

وی هزینه اجرای این مرحله از طرح را افزون بر 420 میلیون تومان اعلام کرد و یادآور شد: این طرح با استفاده از چهار دستگاه جرثقیل، چهار دستگاه سبد بالابر و اکیپ‌های عملیاتی از مناطق چهارگانه استان انجام و طی آن 40 پایه فشار متوسط و بیش از یک هزار و 880 متر شبکه فشار متوسط (20 کیلوولت) به صورت هوایی و زمینی اجرایی شد.

یادآور می‌شود طرح‌های جهادی شرکت توزیع برق قم در روزهای تعطیل و با استفاده از تمام ظرفیت‌های مناطق برق استان، طی یک روز انجام می‌شود که حداقل میزان و زمان خاموشی و کمترین تبعات را به دنبال دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها