موج
کدخبر : ۳۳۴۱۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334118

رئیس‌کل دادگستری کرمانشاه تاکید کرد:

پرویز توسلی زاده در نشست با قضات و مسئولین دادسرای استان، با تأکید بر لزوم کاهش تعداد پرونده‌های موجود دستگاه قضایی استان، اظهار کرد: باید تا آنجایی که ممکن است پرونده‌های موجود را از طریق صلح و سازش حل نماییم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه تصریح کرد: انتظار می‌رود برای رسیدن به هدف مطلوب سازش، شعب دادسرا کرمانشاه با تلاش مضاعف تعداد بیشتری از پرونده‌ها را در مسیر ایجاد سازش رسیدگی نمایند.

توسلی زاده اعلام کرد: البته برای رسیدگی سریع‌تر به پرونده‌های دادسرا 15 قاضی جدید را طی هشت ماه گذشته به این مرکز اضافه کردیم و برنامه داریم تا چند ماه آینده هم تعدادی دیگر اضافه کنیم.

وی در ادامه گفت: علاوه بر کاهش پرونده‌های موجودی، تعداد پرونده‌های ورودی دادسرا هم باید سیر نزولی داشته باشد که برای این منظور باید در بحث پیشگیری و سازش بیشتر کار شود.

توسلی زاده تأکید کرد: طبق آمارها حدود 10 درصد جرائمی که در استان رخ می‌دهد، در حوزه جرائم مهمه قرار می‌گیرند، لذا قضات ما باید بیشتر به این پرونده‌ها تمرکز کنند و سایر پرونده‌ها را به سمت سازش و قرار نهایی سوق دهند.

رئیس‌کل دادگستری استان با تأکید بر لزوم کاهش تعداد بازداشتی‌ها، اعلام کرد: در ماه‌های گذشته یکی از سیاست‌هایی که در استان آن را اجرایی کردیم کاهش تعداد بازداشتی‌ها بود که خوشبختانه منجر به نتیجه شده و آمار بازداشتی‌های ما کاهش‌یافته است.

وی در ادامه ضمن آنکه از قضات دادسرای استان خواست تا به مدیریت پرونده‌ها و اختلافات بپردازند، گفت: متأسفانه گاها برخی منازعات و اختلافاتی که چندان جدی نیست، منجر به جرائم مهم‌تری شود که برای جلوگیری از این مسئله باید آن‌ها را مدیریت کرد.

 توسلی زاده همچنین با تأکید بر لزوم مردمی کردن دادگستری، افزود: این موضوع نیز موردتوجه رئیس محترم قوه قضائیه است که کار ما باید منجر به آرامش مردم شود و ما نیز در آن به دنبال اجرایی شدن آن هستیم.

 وی در ادامه بابیان اینکه سازش باید در تمام پرونده‌های دادسرا مورد تأکید قرار گیرد، گفت: باید این نگاه و رویکرد را در میان قضات ایجاد کنیم که زندانی کردن نباید به‌راحتی انجام گیرد و توجه به این مسئله را در تک‌تک پرونده‌ها داشته باشیم.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمانشاه با تأکید بر اینکه مجازات کردن هزینه‌های زیادی را بر جامعه، فرد بزهکار، خانواده و دستگاه قضا تحمیل می‌کند، اعلام کرد: قضات تلاش کنند تا میزان سازش در پرونده‌ها را به حداکثر رسانده و از کمک بزرگان و متنفذین در این راه استفاده کنند و به جامعه و مردم آرامش ببخشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها