موج
کدخبر : ۳۳۴۰۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334077

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد گفت: تولید محصول به روش کشت هیدروپونیک بازدهی را چندین برابر و در مصرف آب هم صرفه جویی می‌کند بنابراین بهتر است کشاورزان سبزیجات و صیفیجات به سمت این نوع کشت بروند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا خلف باغی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد با تاکید بر کشت‌های گلخانه‌ای  و روش کشت هیدروپونیک گفت: تولید محصول به این روش بازدهی  را چندین برابر و در مصرف آب هم صرفه جویی  می‌کند بنابراین بهتر است کشاورزان سبزیجات و صیفیجات به سمت این نوع کشت بروند.

وی افزود: سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد فرصت‌ها و امتیازهایی را برای بهره بردار ایجاد و در بخش‌های دام و طیور ، شیلات، گیاه پزشکی، گلخانه و قارچ خوراکی پروانه صادر می کند.

محمدرضا خلف باغی افزود: در راستای حذف استعلامات و رفع موانع ، زمان صدور پروانه کشاورزی به طور متوسط به ۱۵ روز کاهش یافته است که این امر در کاهش فرآیندهای اداری و شفاف شدن روند صدور پروانه‌ها و مجوزها و تسهیل در صدور آنها تاثیر مهمی دارد.

وی گفت: واحدهای پرورش الاغ شیری، بلدرچین و بوقلمون در استان یزد با همت دانش اموختگان یزدی راه اندازی شده و در کشور هم حرفی برای گفتن دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها