موج
کدخبر : ۳۳۳۸۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333835

تعدادی از مدیران و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و افرادی تاثیرگذار از اقشار مختلف با تست کرونای مثبت با پنهان کاری و بدون اطلاع به اطرافیان خود، به مراودات و کارهای خود پرداخته‌اند که از نظر اخلاقی و قانونی هرگز قابل توجیه نیست.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، گزارش شده تعدادی از مدیران، کارکنان، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و افرادی چهره و تاثیرگذار از اقشار مختلف با تست کرونای مثبت با پنهان کاری و بدون اطلاع به اطرافیان خود، به مراودات و کارهای خود پرداخته‌اند که از نظر اخلاقی و قانونی هرگز قابل توجیه نیست.

ابتلا به کرونا عیب نیست اما کتمان و پنهان کاری آن توسط افرادی که آزمایش تست کرونای آنها مثبت اعلام می‌شود، می‌تواند حجم عظیمی از خوشه مبتلایان را تشکیل دهد و جامع را با خطر جدی مواجه کند.

متاسفانه یکی از مشکلاتی که در استان هرمزگان با آن مواجه هستیم، عیب دانستن اعلام ابتلا به کرونا و عدم رعایت قرنطینه و همچنین کتمان و پنهان کاری از سوی افرادی است که آزمایش تست کرونای آنها مثبت اعلام می‌شود.

در میان گروه‌های مختلف حتی افراد خاص استان، این امر دیده شده که حاضر نشده اند با وجود مثبت شدن تست کرونا، قرنطینه را رعایت کرده و حتی به دیگران و اطرافیان خود بگویند که دارای بیماری کرونا هستند و با وجود مثبت بودن تست کرونا به مراودات و کارهای خود می پردازند و در جلسات شرکت کرده یا در بین جامعه و در ادارات رفت و آمد می کنند.

متاسفانه برخی از افراد هم از ارایه اطلاعات صحیح خود از جمله  ثبت شغل واقعی خود در فرم ثبت نام مراکز نمونه گیری امتناع می کنند که این اقدام در ابتدا برای اطرافیان و عزیزان خود آن فرد خطرآفرین خواهد بود. ارایه اطلاعات ناقص در پرسشنامه ضربه جبران ناپذیری به سلامت جامعه وارد می کند.

افرادی که آزمایش تست کرونای آنها مثبت اعلام می‌شود، باید حتماً قرنطینه و عدم ارتباط با دیگران را رعایت کنند تا موجب ابتلای دیگران به این بیماری نشوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها