موج
کدخبر : ۳۳۳۶۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333657

تردد غیرضروری در بیرون از خانه، عدم رعایت فاصله گذاری و مهمانی ها و مجالس عامل ابتلای زنان خانه‌دار و بازنشستگان به کرونا است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان، با بیان اینکه فعالان فضای مجازی بر روی آموزش و فرهنگ سازی در میان مردم کار کنند، گفت: براساس آمار موجود، بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در هرمزگان را زنان خانه دار تشکیل می‌دهند و همچنین بازنشستگان نیز در میان گروه‌های دارای بیشترین میزان ابتلا در هرمزگان قرار دارند.

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: این آمار نشان می دهد که راه علاج و مقابله با کرونا، تعطیلی ادارات و دیگر مکان ها نیست، چون اقشاری که بیشترین ابتلا را دارند، افرادی هستند که می‌توانند در خانه بمانند و راهکار مقابله با این ویروس، رعایت فاصله گذاری و اصول بهداشتی و استفاده از ماسک است.

وی عنوان کرد: گروه هایی همچون زنان خانه دار و بازنشستگان جزء اقشاری هستند که باید بیشتر در خانه بمانند و تردد غیر ضروری نداشته باشند اما متاسفانه آمار موجود در هرمزگان نشان می‌دهد که این امر و همچنین فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی به خوبی در استان رعایت نشده است.

همتی با اشاره به اینکه عامل دیگر نیز برگزاری مهمانی ها و مجالس مختلف است که موجب ابتلای این افراد به ویروس کرونا شده است، تشریح کرد: فعالان فضای مجازی که دغدغه بسیاری به ویژه در راستای تعطیلی ها دارند، باید بر روی آموزش و فرهنگ سازی در میان مردم نیز کار کنند، که شاهد چنین وضعیت عدم رعایت فاصله گذاری و همچنین مهمانی ها و مراسمات نباشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها