موج
کدخبر : ۳۳۳۶۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333638

استاندار قم:

استاندار قم با بیان اینکه در ادامه موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی که به فاصله‌گذاری هوشمند ادامه پیدا کرد، رویکرد جدیدی آغاز شده‌است، گفت: ما امروز به یک فاصله‌گذاری پویا نیاز داریم تا بر اساس آن استان‌های کشور را بر اساس وضعیتی که دارند، دوباره طبقه بندی شوند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در پایان جلسه ستاد ملی کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس درآن شرکت کرده بود، در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه در این جلسه گزارش‌هایی از آخرین وضعیت کرونا در سطح جهان و کشور داده شد، اظهار کرد: درحال حاضر قم از مرحله پیک بیماری کرونا عبور کرده،ولی هنوز مشخص نیست که شرایط در این استان چه زمانی عادی می‌شود.

وی در تبیین فاصله‌گذاری پویا گفت: ‌دراین فاصله‌گذاری استان‌هایی که وضعیتشان قرمز، زرد و یا به نوعی سفید بوده، این مساله ثابت و دائمی نیست بلکه مناطقی که وضعیت آنها از سفید به قرمز تبدیل شده و همچنین از پیک عبور کردند، را شاهد هستیم.

استاندار قم گفت: طبق مطالب مطرح شده در جلسه فوق، در مجموع درکل کشور موج اپیدمی همان موج اول است، ولی این بیماری به صورت سیال در استان‌های مختلف حرکت می‌کند و جولان می‌دهد.

سرمست اضافه اضافه کرد: بنابراین نیاز است استان‌هایی که وضعیت قرمز دارند، برای مقابله با بیماری و اعمال محدودیت‌ها دارای یک اختیارهای ویژه شوند.

وی  با تاکید بر اینکه قم از این پیک عبور کرده است، گفت: طبق تصمیم این جلسه ستاد ملی کرونا، استانداران استان‌هایی که در مرحله شروع پیک قرار دارند، اختیارهایی را برای اعمال محدودیت دارند.

وی تصریح کرد: در استان‌هایی مانند قم که از پیک عبور کردند و فعلا به وضعیت سفید نرسیدند، نیز احتمال اینکه شرایط عادی شود، مشخص نیست، بنابراین تاکید شد در عین بازگشایی‌هایی که صورت می‌گیرد، نظارت‌ها نیز انجام شود.

استاندار قم همچنین گزارش ارائه شده در این جلسه در رابطه با بازگشایی اماکن مختلف در استان های کشور را مورد توجه قرار داد، و گفت: طبق این گزارش ۹۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی در اماکن مذهبی قم بویژه حرم حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران رعایت شده‌است، و امیدواریم توجه به موضوع همچنان ادامه پیدا کند.

سرمست با اشاره به اینکه طبق گزارش داده شده از سوی معاونت اقتصادی دولت تصمیم‌هایی برای مشاغل فاقد بیمه گرفته شد، افزود: در این جلسه مقرر شد، نمایشگاه‌های تخصصی بدون دعوت عمومی و تنها با دعوت تخصصی از متخصصان امر و با رعایت پروتکل های بهداشتی برپا شود.

وی گفت: طبق تاکید رئیس جمهوری شهرهایی که قرمز نیستند، تالارهای پذیرایی آنها می‌توانند با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت کنند.

استاندار قم خاطر نشان کرد: این مصوبه بعد از ابلاغ، از سوی دانشگاه علوم پزشکی نظارت می‌شود، و پس از آن ضمانت اجرایی پیدا خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به خبرهای خوب رئیس جمهوری از رشد اقتصاد و تولید در کشور بیان کرد: به تعبیر رئیس جمهوری یک ائتلاف ملی برای زندگی بهتر را شاهد هستیم که بین قوای مختلف و مردم و مسئولان شکل گرفته و امیدواریم این ائتلاف با دوام و قوام بیشتری برای زندگی بهتر افراد جامعه برنامه ریزی کند.

استاندار قم درپایان در پاسخی به سئوالی در ارتباط با بیکاری مشاغل در این استان بیان کرد: جزییات این موضوع باید بر اساس جدولی که معاونت اقتصادی رئیس جمهوری تهیه کرده ابلاغ شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها