موج
کدخبر : ۳۳۳۵۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333542

محمد رادمهر عنوان کرد؛

فرماندار جاسک از پرداخت تسهیلات و وام بلاعوض برای کشاورزان و باغداران سیل زده جاسک خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمد رادمهر فرماندار شهرستان جاسک در خصوص جزئیات این خبر عنوان کرد: تسهیلات در دو مرحله شامل ۴۲۰ پرونده با ۴ هزار و ۴۲۲ هکتار سطح زراعی و ۴۴۷ هکتار سطح باغی است که پرونده ۱۰۲ متقاضی برای پرداخت در مرحله سوم نیز در دستور اقدام است.

وی افزود: در سیل دی ماه سال گذشته آسیب های زیادی به زیر ساخت روستاهای سیل زده و برخی از نقاط شهرستان وارد شد که در حوزه کسب و کار به ویژه حوزه کشاورزی بیش از ۵ هزار هکتار سطح زراعی و باغات را شامل می شود.

فرماندار شهرستان جاسک با اشاره به اینکه با پیگیری های انجام شده خوشبختانه تاکنون موفق به پرداخت تسهیلات و وام بلاعوض به بیشتر افراد روستایی شده ایم عنوان کرد: در مرحله اول ۳۸۲ فقره پرونده برآورد خسارت سطح زراعی ۳ هزار و ۳۸۷ هکتار و ۴۴۷ هکتار سطح باغی بالغ بر ۹۶ میلیارد و ۴۶۵ میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شد.

وی در ادامه بیان داشت: در مرحله دوم نیز ۳۸ پرونده شامل هزار و ۳۵ هزار هکتار سطح زراعی به ارزش ریالی ۵ میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال در نظر گرفته و پرداخت شده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان جاسک گفت: علاوه بر پرداخت تسهیلات طی دو مرحله، ۳۹ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال وام بلاعوض برای کشاورزان در نظر گرفته شده است که توسط بانک عامل و کشاورزی اعطا شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۲ متقاضی در مرحله سوم نیز به معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند افزود: بیشتر پرونده ها شامل روستاهای سیل زده کروچ، گرندو، لیره ای، نوروزکار، سدیج و سورک می باشد و در مرحله سوم نیز متقاضیان از دهستان های گابریک، سورک و پیوشک در بخش مرکزی و بخش لیردف شهرستان جاسک نیز شامل خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها