موج
کدخبر : ۳۳۳۴۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333448

شهردار قم:

شهردار قم با اشاره به پروژه باغ‌موزه دفاع مقدس شهر قم، گفت: این پروژه باید یکی از نمادها و شاخص‌های شهر قم باشد و تمام عناوین و بخش‌های آن از محوطه گرفته تا داخل آن به بهترین شکل اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدقاسم ناظر معاون هماهنگ کننده و سرهنگ سیدحسین ستوده رئیس سازمان امور موزه‌ها و یادمان‌های دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، با اشاره به اینکه حدود 500 پروژه در دست اقدام داریم، اظهار کرد: حدود 10 درصد از این تعداد بیش از 30 میلیارد تومان اعتبار داشته و عمده آن‌ها درسال جاری به بهره‌برداری می‌رسند.

شهردار قم با اشاره به رونمایی از تعدادی دستگاه اتوبوس جدید، اظهار کرد: اتوبوس قیمت قابل توجهی پیدا کرده و باید بیش از ۸۰ درصد قیمت را دولت تامین کند که اینگونه نیست.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اورهال و بازسازی تعدادی از ناوگان اتوبوسرانی، گفت: با هزینه بسیار اندک‌تر نسبت به قیمت اصلی اتوبوس، اورهال آنها صورت می‌گیرد و حدود ۴۰۰ دستگاه برای سال‌های آینده قم نیاز است که با اقدامات صورت گرفته و خریداری‌های انجام شده این تعداد ناوگان تامین می‌شود.

وی با اشاره به اقداماتی که شهرداری در زمینه مقابله با کرونا و تغسیل فوت‌شدگان حاصل از این بیماری انجام داد، اظهار کرد: در ابتدای این کار ما پیگیری بسیار زیادی انجام دادیم تا روند تغسیل و تدفین این متوفیان کاملا به صورت شرعی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.

شهردار قم بیان کرد: برای تحقق این امر شهرداری هزینه قابل توجهی انجام داد و بخش جدیدی احداث کرد و بیش از ۱۰۰ گان مخصوص برای غسل دهندگان با لوازم کامل تهیه شد تا سلامتی آنها به خطر نیفتد.

وی بیان کرد: این پروژه در دل پارک هزارهکتاری قم قرار گرفته که زمانی که کل این مجموعه تکمیل شود جاذبه‌های بسیار خاصی برای گردشگران خواهد داشت و موزه در این مجموعه خواهد درخشید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها