موج
کدخبر : ۳۳۳۴۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333405

قادر تقی زاده:

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری اردبیل از روند صعودی صدور جواز تاسیس و موافقت اصولی در سه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، قادر تقی‌زاده مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری اردبیل در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان اظهار داشت: در سال ۹۶ در سه حوزه اقتصادی، صنعت معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ۴۰۸ مجوز سرمایه‌گذاری صادر شده بود.

وی میزان صدور مجوز در سال ۹۸ را در سال‌های اخیر بسیار بیشتر دانست و افزود: در سال‌های اخیر شاهد آغاز روند صعودی صدور جواز تاسیس و موافقت اصولی هستیم به طوری که این مجوزها در سال ۹۷ به ۵۹۳ و در سال ۹۸ به ۸۴۴ مجوز رسیده است.

 تقی‌زاده با بیان اینکه بخش صنعت در ساد‌های اخیر فعالیت خوبی از خود نشان داده است تصریح کرد: در سال ۹۷ از مجموع ۵۹۳ مجوز صادره، ۲۲۲ جواز تاسیس مربوط به حوزه صنعت و معدن و تجارت بوده که در سال ۹۸ این تعداد به ۴۳۲ جواز تاسیس افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری اردبیل در خصوص مجوزهای حوزه کشاورزی نیز ادامه داد: مجوز صادره در حوزه جهاد کشاورزی نیز از ۳۲۹ مجوز در سال ۹۷ به ۳۴۶ مجوز در سال گذشته افزایش یافته است و تعداد موافقت اصولی صادره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی از ۴۲ مجوز در سال ۹۷ به ۶۶ مجوز در سال ۹۸ افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: مرکز خدمات سرمایه گذاری استان و با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی هر هفته دو جلسه کارشناسی تشکیل شده و مشکلات طرح‌های سرمایه گذاری و  تامین زیر ساخت این طرح‌ها بررسی و مرتفع می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها