موج
کدخبر : ۳۳۳۳۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333314

استاندار کردستان:

استاندار کردستان گفت: جوانان جویای کار به این سمت بروند که شغلی بیاموزند و در بازار کار آزاد و بخش خصوصی فعال شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا ظهر امروز چهارشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان اظهار داشت: تناقضی ایجاد شده است که همزمان گفته می‌شود دولت کوچک سازی شود اما مسوولیت‌های بیشتر و نقش‌های مختلفی هم برای آن در نظر می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه نقش خانواده‌ها و خود جوانان هم در اشتغالزایی باید دیده شده و به فکر ایجاد شغل و یادگیری مشاغل باشند یادآور شد: باید خانواده‌ها را به سمتی برد که سرنوشت و آینده فرزندان خود را بیشتر مدنظر قرار دهند و منتظر نمانند.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه دیدگاه‌ها به سمتی می‌رود که فقط دولت را متولی اشتغالزایی می‌دانند گفت: باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که برای توسعه همه جانبه در کشور بخش خصوصی هم نقشی در ایجاد شغل داشته باشد.

مرادنیا با بیان اینکه از ظرفیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به اندازه مطلوب استفاده نشده است اضافه کرد: جوانان جویای کار به این سمت بروند که شغلی بیاموزند و در بازار کار آزاد و بخش خصوصی فعال شوند چراکه لزوما همه جوانان نباید در بخش دولتی شاغل شوند.

استاندار کردستان اظهار داشت: اگر تجربه کشورهای توسعه یافته را هم ببینیم تمام وزن و مسئولیت اشتغالزایی در این کشورها برعهده دولت نیست.

وی در رابطه با غنی سازی اوقات فراغت جوانان هم گفت: دستگاه‌های مختلف مرتبط از جمله، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اوقات فراغت برنامه‌ریزی و اطلاع رسانی کنند.

مرادنیا یادآور شد: کردستان از نظر بهره‌مندی از فضاها و اماکن ورزشی در رتبه 29 کشور قرار داشت که اکنون به رده 13 کشور رسیده است که ظرفیت مناسبی برای اوقات فراغت جوانان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها