موج
کدخبر : ۳۳۳۲۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333286

معاون درمان وزیر بهداشت:

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کودکان وسالمندان بعنوان دو گروه مهم در پایین آوردن میزان مرگ ومیر ناشی از ویروس کرونا نام برد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، قاسم جان‌بابایی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در نشست ستاد مقابله با ویروس کرونا کردستان به روند کاهشی بیماری در برخی استان‌ها که در موج نخست از کانون‌های شیوع بودند اشاره کرد و اظهار داشت: روند ابتلا در استان‌های شمالی کمتر شده است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود زیرساخت‌های لازم در ابتدای شیوع بیماری در کشور، افزود: هم اکنون و با گذشت سه ماه از شیوع ویروس کرونا، همه استان‌ها، ساختار مدیریتی آشنا به بیماری دارند و امکان تشخیص و بهبود کاملا فراهم است.

وی با بیان اینکه تجربه چین برای مقابله با بیماری کرونا در کشورمان کاربردی نبود، اضافه کرد: در مدت بیش از سه ماهی که درگیر این بیماری هستیم به تجربه‌های خوبی در داخل برای مقابله با این ویروس رسیده‌ایم.

جان‌بابایی با بیان اینکه تجربه کشورهای خارجی از جمله چین در مواجهه با کرونا برای ایران کارآیی نداشت به کسب تجربه‌های موفق داخلی اشاره کرد و یادآور شد: در مدیریت بحران این بیماری در کشور همه تلاش ها به کار گرفته شد تا مردم و معیشت آنان کمترین آسیب را ببیند.

وی با اشاره به عملکرد مطلوب و قابل قبول دانشگاه علوم پزشکی کردستان در زمینه مقابله با این بیماری، گفت: بهترین کادر درمان و بزرگترین بیمارستان سنندج به بیماران کرونایی اختصاص یافته که نشان از توجه و اهمیت مسوولان به بهبود وضعیت بیماران دارد.

جان‌بابایی با هشدار در زمینه مریض‌های بدحالی که در بیمارستان توحید سنندج بستری هستند، تاکید کرد: انتظار می‌رود طی روزهای آینده به شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در استان افزوده شود چرا که بیشتر بیماران بدحال یا مسن هستند و یا مراجعه دیرهنگام به مراکز درمانی داشته‌اند.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه همه استان‌های کشور درگیر بیماری کرونا شدند، گفت: آنچه در مقابله با این ویروس مهم به شمار می‌رود افزایش تاب‌آوری سیستم بهداشت و درمان در مدیریت بیماری است.

وی با تاکید بر اینکه مسوولان علوم پزشکی کردستان نگران تامین امکانات تشخیصی و درمانی برای رسیدگی به بیماران نباشند، گفت: زیرساخت‌های درمانی استان قابل قبول است و اگر کمبودهایی هم باشد بویژه در بخش مراقبت‌های ویژه، از سوی وزارت تامین خواهد شد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مشکلی از بابت تولید تجهیزات درمانی و تنفسی در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: در همه کشور شاهد مدیریت جهادی در مقابله با کرونا بودیم و همه تیم‌های اجرایی، استانداران و شخصیت های سیاسی و مذهبی پای کار آمدند و این روال هنوز ادامه دارد.

جان‌بابایی با اشاره به اینکه سنندج در مقایسه با دیگر نقاط استان وضعیت وخیم‌تری دارد، اختلال در کسب و کار مردم را به صلاح ندانست و تاکید کرد: بیشتر کسب و کارهای مردم به صورت روزانه است که با تعطیلی آن، معیشت شان بشدت ضربه می‌خورد لذا لازم است با اطلاع رسانی درست و مناسب، زمینه زندگی با کرونا را در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فراهم کنیم.

وی بر لزوم تعطیلی اماکن عمومی مانند تفرجگاه‌ها تاکید کرد و یادآور شد: باید مراسم های عزا و عروسی لغو شود چرا که اگر تعداد مبتلایان بیشتر از توان استان باشد با وضعیت نگران کننده‌ای مواجه خواهیم شد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به درگیری همسایه‌های کردستان به کرونا با همین شدتی که در استان مشاهده می‌شود، افزود: 2 گروه کودکان به عنوان زنجیره انتقال و سالمندان به عنوان گروه در معرض خطر برای ما نگران کننده هستند و مهمترین مساله در زمینه بیماری پایین آوردن آمار مرگ و میر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها