موج
کدخبر : ۳۳۳۱۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333145

مشاور محیط زیست سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد؛

صنایع تولیدی استان یزد با اجرای قانون هوای پاک و پسماند، مکلف به بکارگیری نیروی متخصص محیط زیست در راستای نظارت بر اجرای دستورالعمل های زیست محیطی و پایش های مربوطه می باشند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علیرضا شریفی مشاور امور محیط زیست سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یزد با اشاره به اجرایی شدن قانون هوای پاک و بکارگیری دانش آموختگان محیط زیست در صنایع ، اظهار داشت: با توجه به مصوبه مجمع نمایندگان استان یزد و پیگیری سازمان نظام مهندسی و اهتمام و همکاری اداره کل محیط زیست استان یزد مبنی بر تاسیس واحد محیط زیست در صنایع استان،اقدامات لازم جهت ساماندهی آموزش و مصاحبه تخصصی کارشناسان محیط زیست عضو سازمان نظام مهندسی صورت گرفت.

وی افزود: باتوجه به تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با اداره کل محیط زیست در گام اول چند نفر کارشناس محیط زیست توسط نظام مهندسی به صنایع معرفی گردید.

وی خاطرنشان ساخت:جهت بکارگیری دانش آموختگان محیط زیست در محیط های کاری، دوره های آموزشی HSEوEIA در تیرماه سال گذشته توسط نظام مهندسی کشاورزی یزد برگزار گردید که جهت ارزیابی صلاحیت در محیط کاری از دانش آموختگان مصاحبه به عمل آمد.

شریفی برگزاری جلسه با معاونت امور عمرانی استاندار و جذب حمایت های لازم از سوی استانداری را یکی از اقدامات موثر در امور زیست محیطی عنوان کرد و در ادامه افزود: در راستای معرفی هدفمند کارشناسان محیط زیست به صنایع در جلسه ای با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست مقرر گردید این اداره کل، یک نماینده جهت بازرسی از صنایع استان به سازمان نظام مهندسی معرفی نماید.

مشاور امور محیط زیست سازمان نظام مهندسی به ارسال نامه درخواست از سازمان صمت اشاره کرد و گفت: با ارسال نامه ای مکتوب به رییس سازمان صمت استان، اعلام ضرورت بکارگیری نیروی متخصص محیط زیست و معرفی نماینده جهت بازدید مشترک از صنعت و پایش نیروهای معرفی شده به صنایع را خواستار شدیم.

لازم به ذکر است: در اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون هوای پاک با عنوان لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا، با تصویب در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی مورخ 25 تیرماه 96 به تایید شورای نگهبان رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها