موج
کدخبر : ۳۳۳۰۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333099

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: انتشار اطلاعات و اسامی مربوط به کادر درمان و بهداشتی مبتلا به کووید کار غیر اخلاقی است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فاطمه نوروزیان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، با اشاره به انتشار اخباری با مضمون اسم و اطلاعات برخی از پزشکان و کادر درمانی مبتلا به کووید 19 در فضای مجازی گفت: تا زمانی که اجازه رسمی از فرد یا افراد بیمار نداشته باشیم حق انتشار آن را نداریم.

نوروزیان افزود: در راستای انتشار اسامی موارد مثبت کادر درمانی توصیه های نادرست و خطرناکی به مردم شده بود؛ که این توصیه های غیر اصولی موجب به خطر افتادن سلامت افراد جامعه خواهد شد.

 وی بیان کرد: در این اخبار منتشره عنوان شده که پزشکان به ویروس کرونا آلوده هستند و افراد حتی اگر بیمار هستند از مراجعه به مطب ها خودداری کنند؛ ممکن است به دلیل همین توصیه های نادرست با توجه به داشتن علائم بیماری مراجعه نکنند و خدای ناکرده زمانی مراجعه کنند که به وضعیت خطرناکی رسیده باشند و ممکن است به خاطر این مسئله جان خود را از دست دهند.

نوروزیان با اشاره به اینکه پزشکان و پرستاران و کادر بهداشتی درمانی با توجه به موقعیت شغلی خود بیشتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به کووید 19 هستند؛ ابراز کرد: کادر بهداشتی و درمانی نیز همانند سایر بیماران در صورت مثبت شدن، دو هفته تا سه هفته قرنطینه را رعایت می کنند، و برای سلامتی خود و دیگران در محل خدمت حضور پیدا نمی کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، تاکید کرد: بیماران در صورت داشتن علائم بیماری به مطب هایی که باز هستند، با خیال راحت و با رعایت پروتکل های بهداشتی مراجعه کنند؛ و هیچ وقت به دلیل حدس و گمانی که ممکن است پزشک مبتلا باشد، درمان خود را به تعویق نیندازند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها