موج
کدخبر : ۳۳۳۰۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333019

شهردار سنندج از احداث نخستین پارک باغ ایرانی براساس پارامترهای مشخصه‌های باغ ایرانی در سنندج خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حشمت‌الله صیدی صبح امروز سه شنبه با اعلام این خبر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اقدامات این شهرداری در سال‌جاری نصب پیکیره ایثار و مقاومت مردم کردستان در دامنه پارک جنگلی آبیدر بود.

شهردار سنندج در ادامه افزود : این پیکره اثر هنرمند نامی استاد هادی ضیاء‌الدینی است و دارای 15 متر ارتفاع بوده که با احتساب پایه آن 22 متر ارتفاع و 30 تن وزن دارد.

وی گفت: در حال حاضر عملیات محوطه‌سازی و نماکاری محوطه این پیکره توسط سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری در حال اجرا است.

صیدی افزود: کشور ما همواره در احداث پارک و باغ ایرانی صاحب سبک بوده بنابراین احداث نخستین پارک باغ ایرانی براساس پارامترهای مشخصه‌های باغ ایرانی در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

وی اعلام کرد: با هدف توسعه سرانه فضای سبز و همچنین جذب فرصت‌های گردشگری، این باغ ایرانی در زمینی به مساحت 2 هکتار و در جوار پیکره ایثار و مقاومت مردم کردستان در حال احداث است.

شهردار سنندج افزود: این باغ ایرانی دارای آبنما و ساختمان مرکزی آن الهام گرفته از خانه کرد و در وسط باغ نیز حوضچه و آبنما احداث خواهد شد.

صیدی گفت: در کنار احداث باغ ایرانی جاده دسترسی کوهنوردان که در گذشته بصورت مال‌رو از آن استفاده می‌شد بازسازی و همچنین مسیر دوچرخه‌سواری کوهستان هم حفظ و توسعه داده خواهد شد.

وی عنوان کرد: نوع طراحی این باغ بصورتی است که امکان برگزاری مراسمات فرهنگی هم در این محل وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها